Wpis z mikrobloga

@TenXen47: regulamin FB (paragraf 4 punkt 4)

Jeżeli użytkownik jest konsumentem i zamieszkuje w państwie członkowskim Unii Europejskiej, przepisy tego państwa członkowskiego będą miały zastosowanie do każdego roszczenia, powództwa lub sporu użytkownika z Facebookiem związanego z niniejszym Regulaminem"


Polskie prawo:

Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, [...] umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny (art.  138 Kodeksu wykroczeń)” - art. 138 Kodeksu wykroczeń.


ja wiem,
Polskie prawo:

Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, [...] umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny (art.  138 Kodeksu wykroczeń)” - art. 138 Kodeksu wykroczeń.


@mnik1: @DawidH: wyrok TK z dn. 26.06.2019:

Art. 138 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2019 r. poz. 821), w części zawierającej słowa „albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego
@rzep:

Jak komuś usuwają konto na wykopie to też mu się należy odszkodowanie? xD


Jeśli to było konto firmowe, z opracowanymi zasięgami, za którego promocje płacili i zostało zbanowane bez przyczyny - jak najbardziej należy się odszkodowanie za utraconych klientów i zasięgi, oraz niedotrzymanie umowy.
@TenXen47: a widzisz różnicę między "chłopkiem z piekarni" a międzynarodową korporacją która swoją pozycję monopolisty zdobyła tylko i wyłącznie przez próby wprowadzenia fasadowego wolnego rynku z "ludzką (czyt. socjalistyczną) twarzą"? Bo tym na dobrą sprawę jest korporacjonizm - lewacką odmianą wolnego rynku. Co z wolnym rynkiem ma tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektrycznym

PS "chłopek z piekarni" - już choćby po tym widać twoją żółć i nienawiść wobec przedsiębiorczych ludzi
a widzisz różnicę między "chłopkiem z piekarni" a międzynarodową korporacją która swoją pozycję monopolisty zdobyła tylko i wyłącznie przez próby wprowadzenia fasadowego wolnego rynku z "ludzką (czyt. socjalistyczną) twarzą"?


@DawidH: Ale co, międzynarodowa korporacja już przestaje być prywatną firmą?

Facebook ma jakąś licencję na prowadzenie social media i rząd zabrania Ci założenia konkurencji?

Nie, urośli na oligopolistę w warunkach wolnorynkowych - ludzie wybierali ich usługi, zamiast usług konkurencji.

To jest właśnie
@rzep: uzasadniona przyczyna - no bo mówią o koronawirusie nie tak jak ja bym chciał to jest to dobrze uzasadniona przyczyna że ich wycieli z dyskusji na ten temat.
Szkoda czasu. Wychodzi coraz bardziej kto jest zamordystą na tym portalu a kto nie xddd