Wpis z mikrobloga

W związku z coraz większym zamordyzmem ze szczepianiemi i #koronawirus zacząłem się zastanawiać nad wyprowadzką do #salwador lub #floryda #miami generalnie kraju w którym restrykcje są dużo luźniejsze oraz samo poczucie wolności i braku dużego zamordyzmu.

Czy ktoś przerabiał temat i wie jak wygląda życie w salwadorze, na jakim poziomie jest przestępczość, jak z założeniem/prowadzeniem biznesu czy może lepiej pracować zdalnie przez internet z klientami z EU i USA?
Do Salwadoru głównie przekonują mnie #kryptowaluty i płatność #bitcoin , przy płacach które tam są (minimalna na poziomie 400 zł miesięcznie) to z ilością BTC które mam mógłbym tam chyba żyć do końca życia nie muszą pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I czy w przypadku florydy jest w ogóle sens skoro USA staje się coraz bardziej socjalistyczny? Teraz floryda jest w miarę wolna ale kto wie co będzie za parę lat, i do tego jak wygląda kwestia wizy i pracy na miejscu w #usa ?

A może znacie inne miejsce?
Najlepiej żeby było ciepełko, słonko i brak przymusu szczepien które niedługo będzie w EU, do tego inflacja w Polsce i nowy ład sprawi, że będzie coraz większa bieda, ludzie w okół to tępaki noszący maseczki i szczepiący się co pół roku jakby to miało cokolwiek dać xD Ciężko się żyje między głupimi ludźmi, stąd szukam alternatywy.

w Polsce obecnie mam dom, kilak dużych działek, sportowe samochody, wiedzie mi się dobrze, ale szczerze wolałbym żyć skromniej w takim salwadorze i być wolnym człowiekiem.
  • 15
wizy i pracy na miejscu w #usa


@To_The_Moon: ciężko, wiza pracownicza, gdzie to pracodawca musi za ciebie zapłacić i nie mają pewności że cię przepuszczą, łatwiej jak masz magistra albo doktorat zrobiony chyba i jedziesz właśnie jako specjalista w czymś do pracy, ewentualnie loteria wizowa zostaje
oglądałem filmy youtuberów z salwadoru i wydaje się tam spoko :D


@To_The_Moon: ale yutuberzy raczej nie chwalą się hajsem tam. Plus nie są tam na długo.

Najlepiej żeby było ciepełko, słonko i brak przymusu szczepien które niedługo będzie w EU


@To_The_Moon: proponuje coś w Azji w takim razie. Bo w USA to prędzej czy później też wprowadzą skoro twierdzisz, że będzie tak w EU (EU chce być takim tworem na
no to sobie jedz i zobacz jak spoko


@mmmmmmmmmmmmmm: wole wcześniej zapytać osoby które były, po to ten wątek, po to jest wykop, po to jest internet i fora gdzie ludzie wymieniają się informacjami.

bo ja bylem w tamtych rejonach i powaznie bym sie zastanowil narzekajac na ultra bepzieczna europe


To opowiedz coś więcej, co przykuło Twoją uwage a propos bezpieczeństwa, te filmy na YouTube wyglądają spoko, ale widocznie kłamią?
@To_The_Moon: nie wiem bo nie ogladam filmow o podrozach bo kazdy ytuber musi cos podkoloryzowac albo w jedna albo w druga strone, ogolnie tamte rejony salwador, nikaragua, gwatemala i pewnie meksyk tez mozna pod ppodciagnac nie sa zbyt przynajze jesli chodzi o zycie na dluzsza mete.

oczywiscie zajebiscie wyskoczyc do taniego kraju na jakis czas ale jak juz tam zostajesz i zyjesz i masz troche kasy to natychmiast zwracasz uwage lokalnych
@To_The_Moon moim zdaniem jeszcze zbyt niebezpiecznie, żeby myśleć o Salwadorze na dłuższą metę z perspektywy Europejczyka.

Może lepiej coś z Azji, np. Tajlandia? Zobacz blog Misiurka (zrozumiecbitcoina) i jego kanał na YT, czasem chyba opowiada o przeprowadzce, zaprasza gości, którzy też długoterminowo wybyli z pl do innych krajów.