Wpis z mikrobloga

czy ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi z ta ulga dla klasy średniej bo czytam sprzeczne info.

czy jak przekroczę na umowie o prace te okolo 133 tys PLN rocznie brutto to tracę cala ulgę i musze wszystko oddać, bo nic nie składałem u pracodwacy ?

czy ulga ciągle dział i tylko od nadwyżki powyżej 133 tys mnie naliczaj wiecej, bo nie rozumiem o co chodzi z tym traceniem ze to dziala zero jedynkowo? bo to jakis absurd dla mnie jesli to tak dziala....

#nowylad
#podatki
  • 2
@mateja888: Z tego co rozmawiałem z księgowością to ulga naliczana jest z automatu, jeżeli wiedzą, że masz stałe dochody co miesiąc z jednego źródła to mogą chyba tego nie odliczać. Tak czy inaczej na koniec roku i tak wyjdziesz na "0" z podatkami.
@mateja888 będziesz musiał oddać całą jak przekroczysz. Ale w rozliczeniu rocznym i tak wyjdziesz na to samo, nic nie stracisz, nic nie zyskasz.

W pesymistycznym przypadku będziesz musiał oddać przy pit rocznym maksymalnie 2,3 tys zł (które to 2,3 tys wcześniej Ci po kawałku wypłacali w pensjach miesięcznych). Ale to na jedno wyjdzie kwotowo.