Wpis z mikrobloga

Panowie szybkie pytanie bo ja już zgłupiałem. Jak to jest na dzień dzisiejszy z cenami, czy zmieniło się coś po nowym roku ?

Mam wyceny na 10 kWp na gruncie konstrukcja dwu podporowa na gotowo. Kabel od falownika do rozdzielnicy po mojej stronie.

1. Fronius lub huawei + 20x bruk bet (modelu nie znam ale z 20 sztuk wychodzi 8,9 kWp) na gotowo 48000 zł brutto.

2. Fronius Symo 8.2-3-M + 26x REC Twinpeak 370 BFR na gotowo 49000 zł brutto

3. Fronius Symo 8.2-3-M + 26x LongiSolar LR4-60HPH 375M BFR na gotowo 48000 zł brutto

Czy to są normalne ceny i tak już jest i będzie ? Bo im więcej ofert to coraz bardziej wychodzę z założenia że nie opłaca się w to inwestować przy takich cenach.

#fotowoltaika #oze
  • 7
@DoswiadczonySprzedawcaPradu: pierwsza z brzegu firma oferuje montaż na gruncie za 1200 zł za kwp.
Ja rozumiem że można chcieć zarobić, ale kurde bez jaj.
Żeby nie było. U siebie osobno kupowałem sprzęt osobno montaż i wyszło dużo rozsądniej niż usługa kompleksowa z niższym VAT
@Mateos2: to juz wychodzi 41 tysięcy, a do tego konstrukcja, okablowanie, uzgodnienie ppoz - i to pierwsza lepsza firma.. czy warto oszczędzać 3-4 tysiące a jak coś się spieprzy bujać się bez gwaranta?
@rosen:
28 tys + 10*1.2tys brutto przy stawce 23% VAT
1.200 obejmuje konstrukcje okablowanie montaz i cala reszte
(firma elektryczna z wieloletnim doswiadczeniem)
wychodzi 40k przy stawce 23%
przy stawce 8% wyszloby 15% taniej czyli jakies 35k

48-35 = 13k
czyli tyle zarabia posrednik lub instalatror
(zakladam ze firma 'sprzedajaca' i tak podnajmie ekipe wykonawcza)

oczywisie, mozna zaplacic i miec nadzieje ze bedzie sie miec spokoj. mnie nie bylo stac.