Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Przewidywania:
1) mBank - podwyzka o 50pb, do 2,25% referencyjnej
2) BNP - podwyzka o 50pb, do 2,25% referencyjnej
3) Pekao - podwyzka o 50pb, do 2,25% referencyjnej
4) Credit Agricole - podwyzka o 50pb, do 2,25% referencyjnej

Wychodzi na to, ze 75pb byloby juz zaskoczeniem. Z drugiej strony RPP chyba chce wrocic do przewidywalnosci (a na niekorzysc wiekszych podwyzek przemawia obecnosc takich osob jak Łon), wiec mozliwy jednak brak zaskoczenia i w gore 50pb - w koncu prawdopodobnie posiedzenie przyspieszono po to, zeby nie bylo presji po odczycie inflacji.

#nieruchomosci #inflacja #gielda #waluty
Pobierz k.....o - Przewidywania:
1) mBank - podwyzka o 50pb, do 2,25% referencyjnej
2) BNP - ...
źródło: comment_1641281246eR03WuftwbdIu9FhBDvxRX.jpg
  • 13
Wibor 3m ucieka im coraz bardziej, więc dziwi mnie skąd taka niska presja banków z wykresu wynika że powinni przewidywać podwyżkę o około 100pb.


@Louis_de_Pointe_du_Lac: bo banki nadal sprzedają kredyty hipoteczne i to byłby przypał, gdyby prognozowały wysokie wzrosty inflacji wciskająć klientom zmienne oprocentowanie. A poniżej masz przykład jak sprawdzają się ich prognozy
Pobierz SzitpostForReal - > Wibor 3m ucieka im coraz bardziej, więc dziwi mnie skąd taka nisk...
źródło: comment_1641284824ycHpRV73AWaarTI08Rrolr.jpg
Wibor 3m ucieka im coraz bardziej, więc dziwi mnie skąd taka niska presja banków z wykresu wynika że powinni przewidywać podwyżkę o około 100pb.


@Louis_de_Pointe_du_Lac: no i to jest właśnie mocna przesłanka co to tego, że te ich ustalenia wiboru są z dupy i robią to tylko po to aby się więcej nachapać z odsetek. No chyba, że faktycznie teraz wibor zacznie spadać i zbliżać się do stóp procentowych.
powinni przewidywać podwyżkę o około 100pb.


@Louis_de_Pointe_du_Lac: Przewidywania nie polegają na tym, że przewiduje się to, co by się chciało, a to, co rzeczywiście się wydarzy.

Ja też bym chciał podwyżkę o 1000%, ale najprawdopodobniej dostanę 10-20% ( ͡° ʖ̯ ͡°)