Wpis z mikrobloga

Pani Żukowska trafnie podsumowała mikro i małe przedsiębiorstwa. Zazwyczaj są to typowe januszeksy które mogą istnieć na rynku tylko dzięki wyzyskiwaniu klasy robotniczej i łamaniu kodeksu pracy. Zatrudnianie na czarno, minimalna i reszta pod stołem albo pół etatu na umowie i 1800 zł do ręki - to główne cechy biedafirm. Rozumiem, że tego nie widać z miejskich korpo wieżowców w których zarabia się 15k netto, ale tak wygląda polska, poza wielkomiejska rzeczywistość.
#antykapitalizm #bekazprawakow #neuropa #januszex
Gwendeith - Pani Żukowska trafnie podsumowała mikro i małe przedsiębiorstwa. Zazwycza...

źródło: comment_1641224574LJhWzyByo3FIwu7VlRhqcI.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@Gwendeith: a wytłumacz mi dlaczego te firmy nazywa biedafirmami? zganiesz dlaczego, czy bez sensu tak piszesz? Jak za rok ci napisze jakiś lewak, że nagle średnie i duże przedsiębiorstwa "oszukują" ludzi i sa do likwidacji, to też bedziesz skomlał jak ten pies? I co na koncu zostanie? Praca w korpo na etacie? ty w ogole prowadziles kiedys D.G? wiesz ile kosztuje pracownik pracodawce? a wiesz, ze drugie tyle dostają pod
  • Odpowiedz
@pomywacz: widać twój tok rozumowania - dla ciebie w prowadzeniu DG nie liczy się żeby dostarczyć dobrej jakości produkty czy usługi i na tym zarobić, dla ciebie liczy się żeby zarobić na zatrudnianiu na minimalną i reszta pod stołem albo na czarno, dymając w ten sposób pracownika, państwo i tych wszystkich, którzy prowadzą firmy uczciwie.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Dobra - pierwszy raz kiedy odkryłem ten tag, pomyślałem sobie, że te posty są całkiem zabawne i szybko ten tag stał się moim ulubionym. Ale z czasem już zrobiło się to nudne i powatrzalne dla mnie i dla innych, więc przestańcie udawać i przyznajcie, że te posty to troll bo nikt nie może być tak głupi.
  • Odpowiedz
@pomywacz: Ale wiesz, że bez pracowników żadna firma nie jest w stanie funkcjonować? Chyba że ktoś prowadzi firmę jednoosobową.
Pracownik jest inwestycją w firmę, a nie balastem, a i nie pisz o tych Twoich mitycznych wypłatach "pod stołem" bo 90% ludzi nie dostaje niczego pod stołem
  • Odpowiedz
antykapitalista kibic wielkich korporacji xDDD


@tallman: trochę paradoks, nie? Ale cóż poradzić jak korporacje często oferują lepsze warunki pracy, a kodeks pracy nie jest w dziale fantastyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gwendeith: no tak tak. Zostanie na samym końcu Amazon i najem produktów od nich. Nikogo nie będzie na nic swojego stać tylko się będzie wynajmować od korpo xd. Oj życia nie znacie jak was kiedyś korpo wyrucha w dupę to poznacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Ironią losu też jest to że połowa kraju pracuje teraz w tych złych montowniach co to za czasów Tuska rosły jak grzyby po deszczu dzięki stabilnej i rozsądnej polityce. Za czasów pis to tak nie bardzo chcą nowe powstawać a zaraz zaczną się wynosić
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Polskie libki mają pretensje o to, że lewica to nie libki odcinek 2137. Ciekawe czy przeciętnemu, niemieckiemu wyborcy FDP tak gul wyskakuje kiedy jakiś ekscentryczny działacz z SPD walnie ni z gruchy ni z pietruchy jakiś stary, lewicowy frazes.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: a może chodzi o to że małe firemki to w większości sklepy spożywcze, fryzjerzy, kosmetyczki i inne tego typu sprawy czyli z racji niskich wymagań wynika niska płaca w małych firmach.
Druga sprawa to w małych firmach często pracownicy część pensji mają pod stołem i to czasami z własnego wyboru. Mając do wyboru 5000 brutto i 3400 netto albo najniższą krajową brutto i 3800-4000 netto wybierają drugą opcję.
  • Odpowiedz
Druga sprawa to w małych firmach często pracownicy część pensji mają pod stołem i to czasami z własnego wyboru. Mając do wyboru 5000 brutto i 3400 netto albo najniższą krajową brutto i 3800-4000 netto wybierają drugą opcję.


@baca1992: a potem i pracodawca i pracownik #!$%@?ą jak to w Polsce jest źle bo nic nie działa jak trzeba i wszystkiemu winni są politycy. xD
  • Odpowiedz
Rozumiem, że tego nie widać z miejskich korpo wieżowców w których zarabia się 15k netto, ale tak wygląda polska, poza wielkomiejska rzeczywistość.


@Gwendeith: I oczywiście ludzie nie wiedzą, że jak nie będą mieli kwalifikacji, to dalej będą siedzieć w tym gnoju w januszexie, tylko potem po prostu oczekują, że "państwo im da" jakieś bony na #!$%@? i balony, że sobie kupią mieszkanko "we warsiawie" i to nie jakiejś białołęce czy
  • Odpowiedz