Wpis z mikrobloga

Przeglądam tag #bron od jakiegoś czasu i nurtuje mnie jedna kwestia, aż specjalnie założyłem konto by zadać to pytanie. Niektórzy czasami wrzucają zdjęcia broni. Rozumiem że to jakiś trolling albo ASG? Chyba nikt nie byłby na tyle głupi, żeby wydać komuś pozwolenie na KARABIN SZTURMOWY, ani na tyle po***any, za przeproszeniem, żeby sobie coś takiego z własnej woli kupić??!! Te pistolety jeszcze rozumiem (to gazówki, prawda? bo przecież nie prawdziwe?), ale BROŃ WOJSKOWA? Błagam, powiedzcie mi że to są tylko żarty!
  • 22
@d3stabilizacjon: broń z magazynów wojskowych z powodzeniem trafia na rynek cywilny. Przy zakupach i dwywidualnych, na "typowe" zezwolenie na posiadanie broni jedyny myk w świetle naszych przepisów polega na tym, że najpierw każda sztuka przechodzi przez rusznikarza i on dokłada taki pipsznik co nie pozwala na strzelanie ogniem ciągłym, bo blokuje płynne wypluwanie nabojów z magazynka do komory i wymusza oddawanie pojedynczych strzałów.
Za to jeśli ktoś ma pozwolenie specjalne, czyli
o, blackphoenix obudził się ze snu nieświadomości

zobacz sobie typie na dowolną stronę sklepów z bronią. Dosłownie każdy z papierami* na strzelanie sportowe albo myśliwskie, może wejść do sklepu i kupić tą broń oraz tyle amunicji, ile udźwignie.

https://coltwroclaw.pl/52-Karabinki

*Pozwolenia na posiadanie broni wydawane są przez Policję osobom niekaranym i zdrowym psychicznie, zo orzeka lekarz psychiatra.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blisko_kebab: Co w przypadku gdy ktoś będzie chciał kupić tak dużą ilość amunicji, że jej nie będzie w stanie udźwignąć?
Czy w takiej sytuacji sprzedawca sprzeda ammo?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blisko_kebab: otóż nie tym razem-wyprowadzę z powielanego przez "szarych żuczków" błędu cytując wyrok w imieniu tego postsocjalistycznego państwa.

Możesz oczywiście zamknąć oczy ale to nic nie zmieni, że pewności w tym całym procesie z gruntu prawnego WCIĄŻ NIE MA

Dodatkowo należy zgodzić się z poglądem Sądu I instancji, że przy interpretacji przepisów omawianej ustawy należy uwzględniać, iż posiadanie broni nie należy do konstytucyjnie chronionych praw obywatelskich, lecz jest określonym przez ustawodawcę