Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #metaverse #ksiazki #teoriespiskowe #mistycyzm #duchowosc #it #facebook #okultyzm #alternatywneteorie

Rudolf Steiner (1861-1925) w swojej książce i wykładach ostrzegł, że pod koniec XX wieku w zachodniej części świata (USA) inkarnuje się istota zwana Ahriman (poniżej rzeźba jego autorstwa), która przeprowadzi globalny proces uwięzienia ludzkich umysłów w maszynie zwanej Ósmą Sferą (przyp. odwrócona liczba 8 jest znakiem nieskończoności i logo META).

Według Rudolfa, Ahriman reprezentuje tendencje do kurczenia się, redukcji, rozszczepiania, materializmu, nadmiernej intelektualizacji, kłamstwa i zaprzeczenia rzeczywistości duchowej. Jest stwórcą iluzji. Pomaga on nam rozwijać naszą technologiczną cywilizację. Pragnie, abyśmy postępowali z zawrotną szybkością, na długo zanim nasza indywidualność i moralna natura będą gotowe na takie postępy. Chce on skrócić nasz rozwój tak, abyśmy nigdy nie mogli osiągnąć naszego prawdziwego celu, a jedynie fałszywy cel w postaci przyjemności i niekończących się dóbr materialnych.

Książka do nabycia na Amazonie. Niestety brak polskiej wersji. Część jego książek jest na chomikuj. Z kolei jego wykład o Ahriman'ie jest dostępny do poczytania tutaj (link).
Więcej informacji w tym artykule (link) a jeszcze więcej w tym artykule (link).
damianooo8 - #ciekawostki #metaverse #ksiazki #teoriespiskowe #mistycyzm #duchowosc #...

źródło: comment_1640956064sZZAQ99SkvbUmHohdVaLpl.jpg

Pobierz
  • 13
@TheOneWhoKnocks: ale co ty do mnie mówisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja tu tylko podałem teorię głoszoną przez Rudolfa Steinera i porównałem ją do Zuckergberga i jego METAVERSE, jako zwykłą ciekawostkę. Tym ciekawszą, że Steiner głosił tą teorię przed erą internetu i nawet telewizji.
Nie stwierdziłem że Zuckergberg to Ahriman - każdy sam sobie interpretuje informacje.
Lucyfer jako propagator bycia swoim własnym bogiem. Propagator nieskończonych możliwości. Ahriman skierowany na ograniczenia i istnienie w zamkniętej sferze informacyjnej. Chrystus po środku jako równowaga pomiędzy nimi.


@damianooo8: A jest jeszcze chyba Assur, nie?