Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z ps5 na starszym TV, bez HDR, bez 4K? Mam kilkuletniego samsunga FHD, bez HDR i się zastanawiam czy wiele stracę na jakości w porównaniu do TV z porządnym HDR.
#ps5
  • 25
@Nihilnovii: Jeśli nie jesteś fanatykiem fps czy wysokich rozdzielczości, to raczej nie będziesz marudzić.

Mam aktualnie podłączone PS5 do starego monitora FHD przez kabel HDMI - DVI 24 pin. Nie mam 4K i HDR, ale wszystkie gierki śmigają w 60 fps aż miło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nihilnovii: na początku miałem ps5 podpięte do hdmi które nie obsługuje ani HDR, ani 4k, teraz już mam podpięte do dobrego portu, no i różnicy wielkiej nie ma. Różnica oczywiście ze jest zauważalna, ale jeśli zastanawiasz się nad kupnem tv specjalnie dla konsoli to zdecydowanie nie, dużo nie stracisz, może jak będzie ps7 gdzie standardem będzie 8k to wtedy tak, natomiast teraz gdzie 4k jest często dynamiczne aż tak wielkiej różnicy
@Nihilnovii: u mnie zmiana praktycznie dwóch rzeczy na raz, i tak serio żadnej różnicy, nawet trochę żałuje ze kupiłem ps5, 99% gier ogralbym na ps4, jedyny plus ze jak wydałem kasę, to chętniej sięgam po gry w czasie wolnym. Przełomu graficznego nie będzie nawet z nowym tv, natomiast jak Ci przeszkadza czas wczytywania to tutaj jest naprawdę wielki przeskok w ciągu 30 sekund włączam konsole i gram, gdzie na ps4 w
@Nihilnovii: Tak, z PS4pro na PS5. Na razie ograłem tylko parę gierek w z PS4 i jedną stricte na PS5. Najwięcej czasu spędziłem na AC: Odyssey z patchem dla PS5, Diablo 3, PoE, Immortal Fenyx Rising. Widzę różnicę głównie w szybkości dysku. Gry o wiele szybciej się wczytują. Nie wiem czy coś poprawili, jeśli chodzi o net i ściaganie gier z PSStore, ale GodFall u mnie ściągnał się i zainstalował w
@Arwern: Grałem w Odyssey na Ps4 fat - piękna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kojarzę, że był upgrade patch do PS5 - graficznie też jest lepiej?
@Patus_Michal_Pol: we wcześniejszej wiadomości pisał, że obecnie ps5 ma podłączone do starego monitora FHD, bez hdr, czyli coś jak mój TV ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nihilnovii: HDR na pewno upiększa kolory, ale jest przehajpowany i nie ma co się nim martwić
obczaj sobie materiały na digital foundry jak wyglądają wersje gier na konsolach
SSD i klatki to największy przeskok jaki odczujesz na TV 1080p
@P4tryxus: No ale przecież to jeszcze zależy jaki masz TV. Jest na rynku taki zasyp telewizorów/monitorów (szczególnie tych drugich) z HDR na papierze, ale tak na prawdę umiejących jedynie rozczytywać sygnał HDR, a różnicy w praktyce nie zauważysz. Głównie przez ich ograniczenia jasności, ale nie tylko. Porównać sobie HDR z SDR to możesz na dobrym telewizorze. Nie wiem jaki masz, ale wnioskując z tego, że mówisz, że nie widzisz żadnej różnicy,
@Nihilnovii: HDR jest technologią, którą docenisz w dobrym TV, ale powiedziałbym, że w grach HDR dalej raczkuje i świetnych implementacji do tej pory nie było jakoś bardzo dużo, chociaż to się już zmienia właśnie szczególnie z nową generacją konsol i faktem, że HDR de facto stał się standardem na rynku telewizorów.

Z tego co czytam ten wątek, mam wrażenie, że większość osób w ogóle nie ma pojęcia czym HDR jest. HDR
@yeradd: Dzięki za obszerne wytłumaczenie, kiedyś czytałem właśnie, że HDR =/= HDR i wszystko zależy od modelu TV. Wątek założyłem z tego względu, że wstrzymuję się z kupnem, bo gdzieś z tyłu głowy mam "bez zmiany TV nie poczuję różnicy w jakości grafiki (nie mówię tutaj o jakości samego grania, bo 60 fps i dysk SSD oczywiście robią swoje). Czas pooglądać materiały na YT i przekonać się, że warto kupić konsolę,
@P4tryxus: No a ja mówię, że jeśli ma się telewizor FHD bez żadnych nowych technologii, które PS5 wspiera to warto zainteresować się czymś dobrym jeśli ma się na to ochotę i budżet. Co jest flagowcem Sony? Przecież oni chyba mają parę serii.