Wpis z mikrobloga

@uytx: Ja bym przeznaczył na inne gierki/gierkę. Zadaj sobie bardzo ważne pytanie. W Co chcesz w życiu grać. A tak na poważnie. Celuj w klimaty co lubisz albo co ci się spodobało. Źródła boardgamegeek i YT.
@uytx: Skupiaj się lepiej na pojedynczych dobrych planszówkach. Czytaj lub oglądaj recenzje i zobacz co tak naprawdę ci się podoba, Najlepiej by było jakbyś sobie zaczął zbierać po jednej grze z każdego gatunku i dopiero byś zobaczył które tytuły podobają ci się najbardziej. A ogólnie to 200 złoty ci wystarczy na zakup dwóch dobrych gierek jak uda cie się trafić na jakieś mniejszej promocji. No i jeszcze trzeba mieć na uwadze
@uytx: z tej paczki to ja znam tylko Munchkina, a jeśli reszty nie kojarzę to raczej nic dobrego się po tym nie można spodziewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z planszówkami jest tak, że jak gra jest naprawdę dobra, to Ty czekasz cierpliwie na dodruk, a to co leży po magazynach i ląduje w takich paczkach to najczęściej syf.
Odradzam kupowania na hurra tanich gierek, byle zbudować jak
@panpikuss: Najczęściej 4-6 osób. W sumie to nie wiem co lubię, zazwyczaj graliśmy w małe gierki typu sabotażysta, samolub, różne odmiany mafii, wielbłądy, munchkin. Chcę teraz kupić coś "większego", ale nie mega rozbudowanego żeby układać plansze i uczyć się gry przed 2h. Widziałem że dużo osób poleca pociągi i terraformacje. Powiedzmy, że do 200zł póki co.
@uytx: Bo to dwie bardzo dobre gry na początek. Ja bardziej lubię pociągi, ale zauważyłem, że Terraformacja jest grą, która pokaże, w jakim kierunku gracze chcą zmierzać: jak nie podejdzie to zostajemy przy imprezówkach, pociągach, carcassonach, a jak podejdzie to można się rozglądać za większymi tytułami.
@panpikuss: Czyli pogranie w pociągi i terraformację będzie dobrym pomysłem żeby zobaczyć w jakim kierunku chce się iść? :) Może uda się pożyczyć zamiast od razu kupować.
@uytx:

Czyli pogranie w pociągi i terraformację będzie dobrym pomysłem żeby zobaczyć w jakim kierunku chce się iść?


szczególnie terraformacja

Może uda się pożyczyć zamiast od razu kupować.


Istnieje na to duża szansa, bo te gry ma naprawdę sporo ludzi, w tym takich, których bym nie podejrzewał o posiadanie planszówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą obie gry można przetestować w wersji cyfrowej, pociągi kiedyś rozdawali na Epicu,
@uytx: 4-6 osób w twoim budżecie to Potwory w Tokio. Świetny i prosty, bardzo regrywalny tytuł. Tłumaczenie zasad to 5 minut, reszta jest na kartach. Jak starczy kasy, to jeszcze dodatek Doładowanie.
@uytx Wsiąść do Pociągu masz do 5 osób. Ja polecam te, od których sam zaczynałem, na 4-6 osób extra - 7 Cudów Świata i Dixit. Potwory w Tokio też fajny wybór, bardziej imprezowy.