Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Od kilku dni użytkuje Xbox series s, parę rzeczy mi się nie podoba:
- nie mogę skonfigurować słuchawek bluetooth (mam Bose QC-35), to już nawet Switch czy PS4 mi na to pozwalało
- gdy wpinam moje słuchawki bluetooth - Bose QC-35 kablem do pada to nie działa mi wtedy mikrofon, trochę żenujące to jest, tym bardziej, że na Windows 10 czy też 11 słuchawki działają poprawnie, jest to technicznie możliwe, żeby to działało normalnie, ale jakoś MS nie chce wypuścić stosownych aktualizacji, dużo ludzi ma problemy z wieloma modelami fajnych słuchawek bluetooth
- słabo reaguje przycisk Xbox na padzie, trzeba pewnie wcisnąć, nie wiem czy to kwestia mojego kontrolera, sprawdzę w najbliższym czasie u ziomka

Gram obecnie na słuchawkach pchelkach z mikrofonem, prosty model od Motoroli, jakos nie uśmiecha mi się kupowania następnych słuchawek z mikrofonem na kablu, wolałbym użyć moje od Bose.

Poza tymi niedogodnościami nie będę się czepiać niczego na siłę - owszem czasami nie działaja gry w cloud, ale to wciąż beta, więc można to zrozumieć. Software sam w sobie też czasem płata figle, najlepiej zrobić wtedy reset konsoli.

#xbox
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oldskul: no taki średni przykład z tym Nintendo Switch bo tam jakiekolwiek słuchawki bluetooth nie działy żadne przez całe lata. O ile dobrze pamiętam to dopiero w tym roku na Switch można takowe używać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@keep_it_real: a powinnien bo series s nie różni się oprogramowaniem od Series X i oprócz innego apu + ram różnic nie ma, bo układy odpowiedzialne za dźwięk czy łączność bezprzewodową są te same z oczywistych przyczyn.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sodomek: znalazłem właśnie kabel na eBay 2.5mm to 3.5mm z mikrofonem, będzie działać, to dość powszechny problem z tego co widzę i nic nie wskazuje na to, żeby słuchawki tego producenta działały normalnie na bluetooth, śmiechu warte
@oldskul: po prostu nie doczytałeś specyfikacji lub nie zapytałeś czy słuchawki będą działać. Już przed zakupem byś się dowiedział, że nie działają. Nie wiem dlaczego taką politykę ma MS - dziwne. Co do padów jest podobnie. Tylko oficjalne pady działają bezprzewodowo, a te na licencji już nie.

Co Ci nie działa w sofcie na konsoli? Chociaż mam wersję na konsoli Alpha Skip-Ahead to jedyny problem jaki mam to ładujący się z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rumapark: kilka razy miałem problem losowy z grami - nie ladowaly się, albo załadowaly i wyrzuciło mnie z gry. Głównie taka przypadlosc w cloud, ale miałem też tak z Asphalt 9, zaraz po zainstalowaniu - pierwsze uruchomienie nie załadowało wszystkiego do końca, gra była całkowicie ściągnięta. Po restarcie konsoli zaczęła działać. Są to jakieś bugi ewidentnie ze strony software.

Brakuje mi aplikacji Tidala, jest tylko biedniejsze Spotify.
@oldskul: Konsola to nie PC. Płacisz tanio za sprzęt, ale dopłacasz za dedykowane akcesoria jak słuchawki BT, dyski, etc. które maja licencje MS - inne nie zadziałają, zwłaszcza na Xboxie, który jest w tym względzie bardzo hermetyczny.
@oldskul: Stawiam raczej że to wina gry. Bierz pod uwagę że jak odpalasz gry które wymagają połączenia z internetem to uruchomione z quick resume moga się nie włączyć poprawnie. Ja mam problem z grami które są nie dorobione, a ostatnio to jest w modzie. Chociaż jedyną grą która się wywaliła to battlefield 2042. Nic innego mi się nie wywala.
@oldskul: co do słuchawek to właśnie dziwna decyzja ms, że nie działa nic bezprzewodowego. Tylko licencjonowane. Tłumaczą to tym, że niby ich słuchawki mają najlepsza jakość i najmniejsze opóźnienie. Coś w tym może być bo przepustowość starego bt była bardzo niska i np w laptopie działało mi słuchanie na bt ale mikrofon już nie. Szukaj okazji - ja ostatnio wyhaczyłem outletowe arctisy 9x za 100zł a wcześniej astro a50 za chyba