Wpis z mikrobloga

Mirki z racji tego, że często pracuję z różnych miejsc na różnych komputerach chciałbym mieć wszystkie potrzebne pliki pod ręką, a nie biegać z pendrive lub co chwila wrzucać i pobierać z chmury. Biorąc pod uwagę, że nie mam kompletnie pojęcia co jest mi potrzebne i jakie rozwiązanie mnie zadowoli zwracam się do was.
Chciałbym wrzucać pliki na jakiś serwer w chmurze i bezpośrednio na nich pracować, żeby mieć wszystko aktualne w jednym miejscu.
Pliki na jakich operuję są małe, nie przekraczają 30mb, głównie dwg, excele itp biurowe..
Czy jest możliwość wrzucenia jakichś programów typu cad na taki serwer żeby jeden użytkownik miał do nich dostęp żeby nie instalować oprogramowania na kolejnych komputerach?
Co polecacie i jak się do tego zabrać? Dzięki
#informatyka #serwery #komputery
  • 6
@ziomekz: Możesz wykupić sobie dowolną usługę hostingową z naszej oferty https://www.nazwa.pl/hosting/ i zainstalować na takim serwerze oprogramowanie OwnCloud lub podobne. Automatyczna instalacja możliwa jest poprzez CloudHosting Panel w menu WWW i FTP > Aplikacje.

Dzięki OwnCloud będziesz miał dostęp przeglądarkowy do plików, a w przyszłości będziesz mógł dodawać dostęp dla innych użytkowników z ich indywidualnymi loginami / hasłami.

Jeżeli chcesz mieć dostęp do programów typu CAD, a np. korzystasz z Windowsa,
źródło: comment_1640783872AjzB9S6xYunIA4kpJezvJP.jpg