Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki , moja różowa padła dziś ofiarą oszustwa na allegro. Wystawiła Iphona 8 na sprzedaż i nie całe 10 minut później napisał koleś że jest zainteresowany i zaraz wpłaci pieniądzę . Moja żona nigdy niczego nie sprzedawała na allegro a ja byłem w pracy. Dostała linka w którego klikneła i trzeba było tam podać millekod pesel i hasło ( dla mnie oczywisty scam ale ona zaorientowała się dopiero po 5 minutach ) było już za późno zostało wypłacone 1000 zł z bankomatu blikem. Sprawa zgłoszona do banku który zablokował całe konto oraz na policje . Jutro jedziemy na komisariat z dokumentami i dowodami. Czy ktoś miał taką sprawę? czy jest jakaś szansa żeby te pieniądzę odzyskać? Bo żona w tej chwili od 4 godzin leży i ryczy że była taka głupia że dała się nabrać. #csiwykop , #allegro , #oszukujo , #kradziez , #blik , #policja
  • 17
@Zuberbuber:
- wezmą upoważnienie do banku (operacje na koncie, logowania IP (raczej będzie żonki), IMEI urządzeń zaufanych (z samym IMEIEM dużo nie zrobisz)
- pomoc prawna do jednostki gdzie wypłacono kasę o zabezpieczenie monitoringu przyległego do miejsca wypłaty
- wniosek o zabezpieczenie nagrania z bankomatu, z którego wypłacili kasę

Jeśli był idiotą i zabezpieczą przyzwoitej jakości wizerunek, to „okólnik” na kraj, ryj do patrolówki z tamtego rejonu i ewentualnie ktoś rozpozna,
Mamy w rodzinie policjanta z kryminalnej i powiedział ze niestety ale komisariat w moim mieście będzie to prowadził a znany jest on z tego ze jest raczej do d*py . Także baj baj kasioro
@balatka: tak wszystko nawet model telefonu . Na policji stwierdzili ze oni nic nie zrobią No bo im się nie chce No chyba ze byłby to jego żona to wtedy mogliby podziałać ( ͡° ͜ʖ ͡°)