Wpis z mikrobloga

Potrzebne nowe tło tagu #texasbocachica na 2022.

W 2021 nikt z nas nie spodziewał się, że SN15 będzie ostatnim suborbitalnym lotem:( – liczyliśmy na kolejne próby, lot na 20+km, skoki boostera na kilku silnikach, etc. Bo tu trzeba na spokojnie. "Niestety", Musk postanowił olać próbne loty (i nas) i od razu po SN15 wpakował 29 Raptorów do SuperHeavy i chce nim wlecieć do oceanu. No #!$%@?. Nieważne. Udajmy, że roku 2021 nie było i tym samym mojego niefortunnego wykresiku w tle tagu też nie było;) Nie jestem z niego dumny.

Dlatego chętni eksperci proszeni są o ponowne podanie swoich typów, uwaga:

Ile będzie lotów orbitalnych (te nieudane też się liczą!) Starshipa w od 01.2022 do 31.12.2022?

Give me your best shot.

Zrobię analogiczny "pasek postępu" na belce dla prób orbitalnych, osoba najbliżej wygrywa.
texas-holdem - Potrzebne nowe tło tagu #texasbocachica na 2022.

W 2021 nikt z nas ...

źródło: comment_1640718076LViSqAJxY1xdkXimfcDUPr.jpg

Pobierz
  • 35
@texas-holdem: 6, przy czym będzie wśród nich pierwszy starship w konfiguracji cargo(ale nie wcześniej niż trzeci)
Nie przewiduję ponownego użycia żadnego z nich. Lądowania będą miały charakter czysto testowy i odzyskać będzie się dało albo booster albo starship (tylko jedno na lot). Te które zostaną odzyskane, będą badane pod kątem uszkodzeń i zostaną eksponatami lub pójdą na żyletki
@texas-holdem: gdyby chciało mi się bawić w to na poważnie to pewnie oparłbym liczbę lotów na prognozie produkcji raptorów, a tę na obecnym tempie produkcji z hipotetyzowaniem na temat możliwości zwiększenia tego tempa. O ile dobrze kojarzę, to obecnie raptory są bottleneckiem w produkcji, zwłaszcza boosterów