Wpis z mikrobloga

#biznes #gastrolodz #gastronomia Mirki, mam możliwośc zakupienia miejsca z budą zaraz przy ruchliwej ulicy. Mam też sporo sprzętu po ostatniej dg. Chiciałym tym samym zainwestować, gdyż ewentualna strata nie będzie duża.
Problem polega na tym - co tam szykować? Miejsce w ktore się nie wchodzi, tylko jest witryna więc do ręki i następny.
Myślałęm o kawie i jakiś wypiekach ale u nas nie ma jeszcze kultury picia kawy w biegu. Może macie jakieś pomysły
#lodz
  • 17
@SeriousDude: co Ci rpzychodzi do głowy prócz zapieksów? i w jakich rpzedziałach cenowych byś to widział?
@kuncfot: coś z tych zdrowych Ci przychodzi do głowy?
A jakieś śniadania w biegu, po taniości ale też coś oryginalnego. Co o tym myślicie?
co Ci rpzychodzi do głowy prócz zapieksów? i w jakich rpzedziałach cenowych byś to widział?


@yassarian: ja za dzieciaka zawsze lubiłem typowe polskie burgerki z kotletem mielonym, schabowym. O niebo lepsze niż te gotowce ( ͡~ ͜ʖ ͡°) teraz dostanie takiego graniczy z cudem, chyba że zimna kanapka...
Co do cen... nie wiem jakie są ceny dla gastronomii produktów aby skonstruować sensowną cenę gotowego produktu.
Na pewno
@yassarian: Mi się podoba wizja @mateelv ... Zupa w kubku + ewentualnie drobny zapychacz; ja bym brał na pewno. Wiesz - jakieś 2-3 zupy w menu (np. barszcz czerwony, biały i chłodnik) + dodatki (np. paszteciki, parzona kiełbasa i pieczony ziemniak) + trochę jakiejś sałatki dnia (najłatwiej z kiszonek). Tanie w przyrządzeniu, szybko serwowane i pięknie gra na Polskich uczuciach :D. Aż dziwne, że nikt wcześniej na to nie wpadł. Co