Wpis z mikrobloga

@afromort: ja robiłem prawko kat C i na badaniu wzroku się okazało, że mam wadę, że za bardzo mnie oślepia światło. lekarz zalecił okulary z antyrefleksem, tylko nie wiem na jakie się zdecydować - czy zamówić random z neta czy u okulisty robić


@smway: Co? Badanie lekarskie cokolwiek wykrylo?? To chyba pierwszy taki przypadek w historii podbijaczy pozwolen…lekarz byl mlody moze?
  • Odpowiedz
@fiir co nie zmienia faktu że dalej okulista i lekarz zwykły to pic na wodę xD. Ale pani psycholog młoda była więc mzoe jej się chciało bo nawet miała czas wytłumaczyć wyniki
  • Odpowiedz
@afromort: psychologia ma duże znaczenie, staraj się nie patrzeć na światła "czy są źle nastawione" - tylko patrz przed siebie - będzie mniej oślepiało (22 lata mam już prawko :P)
  • Odpowiedz
@afromort Niestety, te nowe dupne ledy nawet na mijania mają moc świetlną większą od starych aut na długich i ošlepiają. Że też nikt nie pomyślał, że no fajnie fajnie zasięg świateł 1,5km ale czy my nie będziemy oślepiać innych?
  • Odpowiedz
@afromort: Czyli jest ktos taki jak ja i tez tak ma #!$%@? te biale swiatka powinny byc zakazane , jebia po oczach jam #!$%@? , raz ,robilem test , jade z zona i tesciowa i za mna jedzie kolo w nowej furce i tak nalierdalalo swiatlo ze mowie patrzcie , wylaczylem swoje i tak moglem jechac bez stresu bo koles za mna mi droge oświetlal
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@afromort: ja ostatnio przestawiłem boczne lusterka bardziej w dół, trochę pomogło, a nieba widzieć nie muszę. Tylną szybę mam przyciemnioną ile się da, też sporo daje.

Od jakiegoś czasu myślę o kupnie jasnych okularów polaryzacyjnych do jazdy w nocy - sprawdzał ktoś? Daje to coś?
  • Odpowiedz
@afromort: jeśli oślepiają Cię z tyłu i nie masz lusterek fotochromatycznych, to rozejrzyj się na allegro za folia przyciemniająca lusterka boczne, środkowe przypuszczam, że masz przyciemniane, jeśli nie to retrofit. jeśli oślepiają Cię z przodu to często przyczyną jest fiksacja - patrzysz się w lampy auta jadącego z naprzeciwka. Patrz na asfalt, gdzie świeca Twoje światła co spowoduje minimalna reakcje Twojego oka na światło świecące z naprzeciwka. Bardzo ważna jest czysta
  • Odpowiedz
@afromort: powiedzmy tak: Normalne auto (combi, sedan) ma światła na poziomie 50cm od drogi, i są one ustawione od rownolegle do drogi i w kierunku w dół - żeby nie oślepiać innych. Tymczasem suvy mają tak samo ustawione światła, ale przez to, że są one one umieszczone wyżej - na przykład na poziomie 70-90cm nad jezdnią - to świecą w oczy wszystkim z naprzeciwka. Taka jest moja teoria ( ͡°
  • Odpowiedz
@dasistfubar: SUVy są najgorsze, bo faktycznie, świecą z wysokości w dół i często zamiast świecić faktycznie w dół i oświetlać drogę przed samochodem, to świecą w dal. Analogicznie inne auta, które mają źle ustawione lampy, zamiast świecić w dół przed samochodem to świecą w dal. I oślepiają. A jeszcze jak taki mistrz polskiej drogi zacznie Ci walić długimi, bo książe będzie wyprzedzał to już w ogóle...
  • Odpowiedz
@afromort: @kokosanki: na przestrzeni ostatnich paru lat często robiłem trasy autem z zachodniej Europy do polski, zdarzało się jechać nocą. Za każdym razem mijając granice w kołbaskowie to się zaczynał problem z autami z naprzeciwka. Dosłownie 9/10 aut ma zbyt wysoko ustawiony promień świateł przez co ciagle miałem wrażenie jakby jeździli na długich i mnie oślepiali
  • Odpowiedz
@afromort ja jechałem w nocy na halogenach, bo #!$%@? widziałem bez nich podczas śnieżycy, mokrej jezdni i bez latarni. Też mi jeden ziomek strzelił długimi, ale mi bez nich było ciężko się trzymać na pasie. Po to są żeby ich używać w trudnych warunkach ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz