Wpis z mikrobloga

@LittleOpa czemu usunąłeś wpis???
trochę otrzeźwienia im się przyda ¯_(ツ)/¯ pozatym kryzys pojawia się cyklicznie więc nie róbcie z siebie męczenników ( tym bardziej że wielu, aktywnie sie do niego przyczyniło). Nie ma co płakać i siać defetyzmu, gównarzeria musi się ogarnąć i wziąć w garść- zamiast tego, pewnie będzie płacz i zapowiedź emigracji (ciekawe gdzie i do czego wy się nadajecie ??). Jak pisałem w tamtym roku że mi sposób zachowania ludzi i podejście do życia jest identyczne jak w latach 90-92. Wtedy też wszyscy myśleli że będzie zajebiscie, ludzie kończyli gownokierunki bo zawsze była praca, nadchodził kapitalizm i wolny rynek. Co było potem nie muszę mówić, ale jako osoba wychowana w tamtym czasie, przez ludzi beztroskich jak teraz Wy, powtarzam- Wasze dzieci będą was nienawidzić, za to, że swoim postępowaniem i brakiem racjonalnego myślenia doprowadziliscie do takiego stanu rzeczy a potem zamiast się ogarnąć to robicie z siebie ofiarę. Może jestem boomerem, może debilem, mówcie co chcecie, ja już to przeżyłem i wiem że teraz też dam rade ¯_(ツ)/¯ A wy?

#pracbaza #kredythipoteczny #nieruchomosci #januszebiznesu #inflacja #bekazlewactwa
MateuszWajchePrzeloz - @LittleOpa czemu usunąłeś wpis???
 trochę otrzeźwienia im się ...

źródło: comment_1640330504QOgPp5DiHaCtmdNLzjk2WZ.jpg

Pobierz
  • 44
@LittleOpa nawet jak wyjadą, to ich wyobrażenia nie przystają do rzeczywistości. Jak się czyta wykop i wpisy o pracy to wydaje mi się że oni żyją w jakimś alternatywnym świecie- naśmiewanie się z produkcji i magazynu że to leniwe zwierzęta bez rozumu itp. Pomijając to że większość autorów takich wpisów to dzieciaki nie mające pojęcia jak to naprawdę wygląda, że jak nie jesteś bystry i nie wyrabiasz to cie nikt nie będzie
@GoracyStek ale za to dzieci innych ludzi będą musieli płacić ci rente i emeryture. Czemu? Żyłeś w najlepszych możliwych czasach dla ludzkości i to zmarnowałeś, przeżarłeś i obniżyłeś poziom zycia innym- w tym ich. Myślisz że ludzie będą chcieli utrzymywać takich pasożytów? czy demokratycznie przegłosują eutanazje dla nieproduktyywnych jednostek ( ͡º ͜ʖ͡º)
No ale przecież kazdemu się uda, wszyscy będziecie bogaci, zdrowi, wypadki nie istnieją. Mordo, życie
@MateuszWajchePrzeloz: w 2060r, takie coś jak emerytura przestanie istnieć, praktycznie zrówna się ilość emerytów i pracujących, przez co emerytura zostanie zamieniona na świadczenie w wysokości 20% pensji. Oznacza to tyranie do śmierci. Po 10-12 godzin przez całe życie. Także dzisiejsi 20-30 latkowie to przegrani ludzie, start w życie drogi jak nigdy dotąd, rynek matrymonialny zniszczon i pogrzebion, i praca do końca życia, nawet biznesu swojego nie otworzysz bo wszystko już dawno
0

@MateuszWajchePrzeloz: ten fragment - "słowo na które czekałem padło z Twoich ust w końcu" - ja będę mógł zaśpiewać jak Prof. Glapiński podniesie o 0,75-1pb mmm.mmm.stópki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NapoleonWybuchowiec: Moja rodzina i znajomi to rozsądni ludzie. Nikt nie dawał pod korek, a 95% w ogóle bez kredytów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sporo osób się wstrzymało z poważnymi decyzjami zakupowymi.
@Louis_de_Pointe_du_Lac myślę że nasz ZUS nie da rady dociągnąć do 2060 roku, dużo wcześniej trzeba go będzie jakoś zreformować, bo co innego? Jakby ludzie się dowiedzieli że przez całe życie oddawali pół pensji z gownowypłaty, ale za to teraz nie będą mieli emerytury ¯_(ツ)_/¯ przecież to będzie taki bunt że nam wojny nie potrzeba ( ͡º ͜ʖ͡º)
@NapoleonWybuchowiec: może po prostu oszczędza i ma dosyć że wszyscy go okradają z hajsu na czele z rządem?

Nikt nie broni oszczędzających, bo skoro odkłada to wielki bogol, w Polsce ma się żyć od wypłaty do wypłaty.

@Louis_de_Pointe_du_Lac: Gościu ja tez oszczędzam kasę, nie mam kredytu i mam mieszkanie, ale ciągle pisze o tym żeby inni mieli gorzej xD typowy polaczek. Pewnie gdyby kupił mieszkanie za gotówkę to chciałby żeby
Ale ty jesteś pajacem gościu xD życzysz źle paru milionom ludzi, w tym pewnie rodzinie i znajomym. Obyś robaku za jakiś czas jadł gruz xD


@NapoleonWybuchowiec: jedynym pajacem w tym lokalu jesteś ty. Jakie inne wyjście oprócz podniesienia stóp widzisz? I co z oszczędzającymi? To nie są ludzie warci empatii według ciebie? Dlaczego ktoś kto nie ma kredytu ma kibicować zerowym stopom? No ale tak nabrales kredo bez opamiętania to teraz
@MateuszWajchePrzeloz: takie typowe ględzenie "ola boga jak ci młodzi sobie poradzą, jak to rzeczywistość w nich uderzy to zobaczo". Słyszałem przez lata te gadanie, szczególnie od takich starych, zajechanych życiem co myślą, że jak oni mieli jakoś to inni będą mieli tak samo a prawda jest taka, że poradzą sobie tak jak będą umieli, tak jak stare pokolenie część skończy jako alkoholicy itd część jako tacy zwyklacy a część się dorobi.
0

@MateuszWajchePrzeloz: ten fragment - "słowo na które czekałem padło z Twoich ust w końcu" - ja będę mógł zaśpiewać jak Prof. Glapiński podniesie o 0,75-1pb mmm.mmm.stópki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@NapoleonWybuchowiec: Moja rodzina i znajomi to rozsądni ludzie. Nikt nie dawał pod korek, a 95 ogóle bez kredytów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sporo osób się wstrzymało z poważnymi decyzjami zakupowymi. Nie
@soroz30 no właśnie o to chodzi że większość z nich nie będzie nawet "zwyklakami" ,przy takim podejściu do życia. Skończą zadłużeni i zaszczani na ulicy lub torach, bo większość nawet nie będzie potrafiła zrobić pętli żeby się powiesić ¯_(ツ)_/¯
Problem polega na tym że do tej pory ludzie byli przyzwyczajeni do pracy, kiedyś nawet dzieci pracowały na czarno jak tylko osiągnęły odpowiedni wzrost i mase ( sam robiłem na kurnikach przy załadunku,