Wpis z mikrobloga

Ostatnio była głośna akcja z kurierem #inpost , który czekał pod paczkomatem z portfelem roztargnionej kobiety.

Dziś też mialem przygodę z kurierem tej firmy, tylko zgoła inną. Kurier nie wyrobił się w zakręcie, uderzył busem w bramę i odjechał.

od początku

Jak to na święta wszyscy maja jakies zajęcie. Moje i szwagra polegało na zawiezieniu teściom drewna na opał do piwnicy. Byłem w piwnicy jak usłyszałem uderzenie, wskoczyłem na taboret i zauważyłem odjeżdżającego busa InPost. Szwagier podbiegł do bramy, ale sprawca zdążył zniknąć za zakrętem.

Wbiliśmy w auta i w pościg, ja śladem kuriera, a szwagier okrężnie, by zaskoczyć od flanki uciekiniera. Niestety zjechał gdzieś na bok, a byliśmy na osiedlu, niedaleko lasu i starej żwirowni. Było gdzie sie ukryć i z tego zapewne skorzystał.

Sprawcę jednak odnalazł szwagier. W miejscu przez które przejeżdżałem i niby go nie zauważyłem. Ani ja ani wideorejestrator nie zarejestrowaliśmy jak tam niby stał.

Wracając do znalezienia delikwenta Szwagier wsiadł na miejsce pasażera jak gdyby nigdy nic i pyta sie:
- Siema, jak tam?
- Dobrze
- Jak dobrze jak w bramę zaje***eś i uciekłeś?
- yyyy

Mina uciekiniera musiała być bezcenna, później też była nietęga po sprowadzeniu na miejsce zdarzenia.

Najśmieszniejsze było to, że niby planował wrócić i zapłaci za szkody 150 zł. Taka kwota przy wybitym słupku z pionu, skruszonym cokole i bramie o ten słupek trzącej to chyba by starczyła na smarowanie. I to na sam materiał. Serwis za smarowanie oraz regulacje bramy ostatnio wziął prawie 500 zł. Oczyścić oświadczenia nie chciał spisać, bo mu szef nie pozwolił.

Finalnie pojawił się jego szef. Płakał, że on jest młody prywaciarz, ma 5 busów i mu OC wywali w kosmos przy oświadczeniu. Zapłacił zarządzana przez teścia kwotę i się rozeszliśmy. Mimo jego zachowania teście postanowili nie robić mu problemów z oświadczeniem i policją.

#kurier #inpostdriftuje
Pobierz stefanel - Ostatnio była głośna akcja z kurierem #inpost , który czekał pod paczkomat...
źródło: comment_16402904440WfrOFe7DG2HVXHxpcO1uE.jpg
  • 1