Wpis z mikrobloga

Hejej Mirki/Mirabelki,
mam problem z podpięciem certyfikatu ssl .
#vps z Windowsem, próbuję podpiąć domenę przez IIS. Domenę mam wykupioną w jchost i przez nich generowany jest certyfikat ssl (tzn przez ich generator).
Kroki które wykonuje:
1. Pobieram cert
2. Otwieram IIS->pierwsza kategoria drzewka i klikam Server Certificates
3. Wybieram Complete Certificate Request
4. Wybieram mój cert, ustawiam jakąś przyjazną nazwę i zostawiam certificate store tak jak jest (na personal)
5. Certyfikat wygląda jakby się dodał.. ale po wyjściu z tego okienka znika. Nie ma go też na liście certyfikatów (np. po wybraniu z Sites Aplikacji-> binding)

Ktoś się z tym spotkał?
#programowanie #devopsiarz #it #serwery #hosting
  • 8
@Koliat: mam cert i klucz (chociaż klucza nigdzie nie wrzucałem - powinienem? Jeśli tak, to w jaki sposób?;x) Wszystko generowałem przez JCHost. WIdziałem, że w IIS Jest opcja Create Server Request, ale jest to wymagane, jeżeli generuję certyfikat w innym serwisie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@UrimTumim: to co masz musisz przekształcić w pfx - openssl pkcs12 np. Jakbyś robił cert request z iisa I wysłał ten CSR żeby wygenerować certyfikat to przy imporcie automatycznie Ci zrobi pfxa. Jeśli robiłeś to inaczej to musisz sam wyrzucić to do pfxa. Jak będziesz miał pfxa zaimportuj go do certyfikatów lokalnego komputera w folder osobiste (certlm.msc)