Wpis z mikrobloga

Czy odkąd zaczęliście brać leki (antydepresanty czy inne cuda) zauważyliście ze zgłupieliście? Ze nawet jak odstawiacie teraz to macie problem z uczeniem się, koncentracją itd? Ja odkąd zaczęłam brać SSRI to mam na wszystko #!$%@?, nie chce mi się uczyć i wszystko robię po najmniejszej linii oporu. Wcześniej byłam totalnie innym człowiekiem, perfekcjonistką. Czy da się to naprawić, wrócić do tego co było? I czy mam racje ze to wina leków czy po prostu taki zbieg okoliczności?

#depresja #antydepresanty #przegryw #psychologia #psychiatria #leki #ssri #snri #bulimia ##!$%@? #feels #medycyna #psychiatra #narkotykizawszespoko
  • 18
zauważyliście ze zgłupieliście?

nie

mam na wszystko #!$%@?, nie chce mi się uczyć i wszystko robię po najmniejszej linii opor

tak, ale to nie jest zgłupienie. zdolności poznawczych mi nie pogarszały bardziej taką apatię wywoływały / obojętność.

@nicnievmim:
@nicnievmim: Na pewno mam słabszą koncentrację (np. często ulatuje to, co przeczytałem w książce), ale z drugiej strony 10-15 lat temu nie było tylu rozpraszaczy, co obecnie. W ostatnich latach weszło nam w krew sporo nowych i negatywnych nawyków, które uśpiły te pozytywne.
@nicnievmim: dorzuć jakieś suple. znajdź zródło, może to byc gorsze krążenie albo większa senność, wtedy teoretycznie kofeina powinna pomagać, ale możesz też testować np z ginko biloba, piracetemem. Cholina jest też dobra.
@nicnievmim:

Przyjmując dawki leków antydepresyjnych organizm traci homeostazę(równowagę), dopamina „nie dogania” swojego sprzymierzeńca. Mimo poprawy nastroju, organizm dokonuje przekształceń, odsuwa na bok dopaminę..."


Normalnie celowałbym w NALT, inaczej N-Acetylowana – L- Tyrozyna. Ewentualnie jeszcze z czymś połączyć(np. ALCAR), ale nie wiem jak to zadziała przy SSRI...¯\_(ツ)_/¯