Wpis z mikrobloga

@Atreyu: chyba miesiąc polowałem na ddr5 gskille 6000Mhz na ebayu czy amazonie przez niektórych są sprzedawane po 999 euro, na proshopie niby jutro mają być dostępne ale po 2 500 mniej więcej (6000Mhz), na xkomie są po 2050 i niżej
@bradan: Złożyłem w zeszłym tygodniu 12600k jeszcze na DDR4. Przy obecnych cenach i dostępnościach nie chciałem się jeszcze pakować w DDR5. Komputer mam do gier, z testów wynika że średnio można liczyć tylko na kilkuprocentowy wzrost wydajności. Poczekam z 2-3 lata do kolejnej wymiany CPU, może wtedy sytuacja się mocno zmieni.
@bradan: ale to ma jakiś sens finansowy w ogóle wobec szybkich DDR4 nawet biorąc pod uwagę okazje? Testy nie nastrajają optymistycznie, a różnica w cenie jest potężna

Cena mnie aż tak nie szokuje, sam zapłaciłem ponad 2000zł za DDR4 z drugiej ręki. Tylko za 128GB 3200Mhz od Corsaira w kościach 4x32GB (potrzebowałem naprawdę dużo ramu), za nowe DDR5 w tym układzie przebiłbym luzem 10k
@Desolator: @Atreyu: sens finansowy to pojęcie dość względne (podatek od nowości, słaba złotówka, inflacja), ogólnie można powiedzieć że ddr5 są drogie, to fakt Od początku celowałem w ddr5 i to był dla mnie priorytet, sens finansowy został na dalszym planie