Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ale larum sie podnioslo ze stopy procentowe do gory. Jakos nie slyszalem przez ostatnie 2 lata by kredyciarze pochylali sie nad losem wszystkich osob z oszczednosciami ktorzy tracili na inflacji rzeczywistej 30% r/r oraz na 0 stopach.

Przyjechalem na obiad do rodzicow w weekend i moj ojciec zaczal sie skarzyc ze pensja mniejsza. Zdziwiony spytalem sie dlaczego a on ze rata wyzsza wiec i mniejsza pensja. Lol. Ale jak ja trace 30% moich oszczednosci to jest w pyte prawda? Jak mnie jeszcze mniej stac na wklad niz dwa lata temu to jest git prawda?

Ale mam dosyc osob ktore z siebie robia ofiary. Jak frankowicze co brali kredyty nieczytajac umow (tak wiem, klauzule abuzywne i takie tam, co nie zmienia faktu ze godziliscie sie na te klauzule bo nie czytaliscie) i znowu my wszyscy za to zaplacimy z naszych podatkow. Czy moge RAZ WRESZCIE COS DOSTAC OD TEGO KRAJU?! (Moja edukacja zostala oplacona z podatkow moi rodzicow a ja nie mam dzieci wiec moje pieniadze ida na edukacji innych dzieci). Ciagle tylko DEJ DEJ DEJ.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c066fdddfc93000ae0a472
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: LOL
nie możesz, państwo to nie orkiestra życzeń,
Wam się wydaje, że państwo jest opiekuńcze, a to bzdura, leczą Was tylko jeśli jesteście przydatni i dadzą wam ochłapy żebyście nie zdechli z głodu, madkom płacą śmiszne pińcet za r--------e dróg rozrodczych i zmarnowanie życia na odchowanie kolejnych niewolników

zmień mindset, bo nikt tu nie jest płatkiem śniegu tylko jeśli chcesz coś osiągnąć to musisz sam z---------ć mając świadomość, że
  • Odpowiedz
Zdziwiony spytalem sie dlaczego a on ze rata wyzsza wiec i mniejsza pensja. Lol. Ale jak ja trace 30% moich oszczednosci to jest w pyte prawda


@AnonimoweMirkoWyznania: wiekszosc ludzi nie pojmuje zmiany wartosci pie iadze, dla nich dycha za rok to dycha i tyle, niewazne, ile za nia kupią. Dlatego nie rozumieja problemów z inflacja i oszczednosciami
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: problem polega na tym ze jak jestes glupi i nierozumiesz co sie stalo to winisz wszystkich poza soba bo TY NIE ROZUMIESZ co sie stało i koło się zamyka, zamiast hejtować ojca to z nim porozmawiaj i mu wytłumacz jak świat działa, poświęcisz 5h na dokształcenie go i oszczędzisz 200h na słuchaniu jego p---------a
  • Odpowiedz
RadosnyTyran: @krabczy: jakimś trafem ja mieszkam za granicą i nie widzę żadnych problemów. Oczywiście, kraj to nie jest orkiestra życzeń ale jest to trochę balansowanie pomiędzy rożnymi grupami interesów. Odczuwam że w podatkach otrzymuje tyle samo co wpłacam. Usługi, urzędy, pomoc zdrowotna, jakość uczelni jest na dobrym poziomie i państwo opiekuje się swoimi obywatelami i ich dobrobytem.

Tylko w Polsce faworyzuje się albo jednych albo drugich, wszystko jest zero jedynkowe i w ogóle nie szuka się równowagi. Albo jest się niepracującą patologią co żyje z zasiłków w mieszkaniu socjalnym za 500+ albo jest się ***** w ** bezdzietnym kawalerem z dyplomem z uczelni z patyka i gówna czekającego na rehabilitacje 2 lata.

A zmieniając mindset na "jeśli chcesz coś osiągnąć to musisz sam z---------ć mając świadomość, że państwo prędzej ci podłoży nogę niż wyciągnie rękę" to po co w ogóle w takim razie się starać? Zauważ że większość patentów Polaków jest zarejestrowana za granicą. Zauważ że wszystkie dokonania technologiczne Polaków są robione z zagranicy. Jeżeli ktoś robi biznes z mindsetem że i tak go udupią to trochę
  • Odpowiedz
76543: > Moja edukacja zostala oplacona z podatkow moi rodzicow a ja nie mam dzieci wiec moje pieniadze ida na edukacji innych dzieci

@AnonimoweMirkoWyznania: czyli generalnie ile tych podatków? Tak realnie Twoi rodzice nie opłaciliby Ci nawet szkoły podstawowej, tak samo jak Ty nie opłacasz niczego nikomu - samozwańczy altruisto. Po drogach jeździsz, chodnikach oświetlonych, leczysz się na NFZ, wyuczyłeś się na koszt państwa i jeszcze milion ukrytych rzeczy
  • Odpowiedz
Odczuwam że w podatkach otrzymuje tyle samo co wpłacam. Usługi, urzędy, pomoc zdrowotna, jakość uczelni jest na dobrym poziomie i państwo opiekuje się swoimi obywatelami i ich dobrobytem.


@AnonimoweMirkoWyznania: super, ze porównujesz pewnie niemcy i uk czyli dwa najpotężniejsze i najbogatsze kraje na świecie do polski która byłą zrównana z ziemią 70 lat temu, porównaj się do bangladeszu i okaże się, że nie jest tak źle, nawet patrząc na resztę ue nie jest tak tragicznie
ja wiem, że trzeba mierzyć wyżej ale tego nie przeskoczymy, setek lat kolonializmu, rozwoju, budowanych i rabowanych majątków

gdybym dziś miał 15 lat to oczywiście bym emigrował do niemiec
  • Odpowiedz
@krabczy:

super, ze porównujesz pewnie niemcy i uk czyli dwa najpotężniejsze i najbogatsze kraje na świecie do polski która byłą zrównana z ziemią 70 lat temu


No to tak jak Niemcy też były zrównane z ziemią 70 lat temu, a UK straciło kolonie, ale jedni zdołali szybko odbudować przemysł, a drudzy mieć nawet wydajniejszą gospodarkę bez
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: leczenie w nfz w sensie czekanie kilka lat w kolejce i fundowanie pijakom nowych wątrób, jeżdżenie po dziurawych drogach a za autostrady i tak trzeba płacić, co do szkoły, podstawówka jedyne czego uczy przydatnego to pisanie, czytanie i liczenie czego rodzice mogliby spokojnie swoje dzieci nauczyć za darmo. i owszem każdego rodzica byłoby stać na opłacenie szkoły, ciemnocie się wciska jakie to są ogromne koszty niby i bez państwa
  • Odpowiedz
@Argonzz: no pracuję 40h tygodniowo zamiast 68h jak w KP, no teraz 52h bo im skrócili,
nasz problem też jest taki, że chcemy być jak kraje rozwinięte i żyć jak w nich nie mając solidnych fundamentów ku temu, dlatego nasz system się zawali i złotówka zakończy swój 30 letni cykl życia
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania większość osób poszkodowanych to są ofiary. Ofiary c-------o systemu edukacji w którym uczymy się o budowie pantofelka a nie znamy zasady działań kredytów, nie umiemy wypełnić poprawnie pita, i nie wiemy z czego składają się nasze podatki.
  • Odpowiedz