Wpis z mikrobloga

Arcane to jet kurła najlepszy serial jaki widziałem w ostatnich latach. Fabuła, animacja, tempo, muzyka... A gdy dodatkowo jest się wielkim fanem samej gry to dosłownie spełnienie marzeń. Dopiero teraz widać jak gigantyczną ilość pracy włożono w świat Runeterry, jak wszystko się idealnie łączy, jak każda najmniejsza rzecz jest trybikiem w maszynie.
To coś co Riot mógł kompletnie olać i nie wpłynęło by to na popularność #leagueoflegends. Ale na szczęście zdecydowali inaczej przez co otrzymaliśmy dzieło wyprzedzające o lata świetlne 3/4 seriali oryginalnych czy bazujących na książkach. Dzieło miłości od fanów, dla fanów.

Arcane, dziękuję że istniejesz.

Ostatnia scena z "What Could Have Been" doprowadziła mnie do łez i nawet się tego nie wstydzę ()


#netflix #seriale #arcane #gry
L3gion - Arcane to jet kurła najlepszy serial jaki widziałem w ostatnich latach. Fabu...

źródło: comment_16398351935CbZOhpLRDIxgqX8be09CQ.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3gion: Wziąłem pierwsze lepszy gry jakie mi przyszły do głowy, trudniej by mi było znaleźć jakieś kontr przykłady, gdzie uniwersum jest gorsze niż w Lolu.

Niby gdzie xD


Pierwsza i druga część mają swój klimat i są oryginalne, eksplorując motywy, które nie są znane w innych grach fantasy. Gothic to dobry kontrprzykład do uniwersum lolowego, bo tam w zasadzie nie istnieje poza szczątkowym światem przedstawionym w dwóch pierwszych częściach (trójki
  • Odpowiedz
@L3gion: uniwersum zrobione pod gre?

Gra (ta core'owa, ja nie gram w reszte tych mobilniakow bez zadnych ciekawych mechanik) nie ma zadnego zwiazku z lore xD

Lore zrobiono nie pod gre, a dlatego ze gra byla popularna i okazalo sie ze na samym fakcie tej popularnosci to wystarczy jako kierunek to robienia dodatkowego hajsu.
  • Odpowiedz
@L3gion: w Gothicu też by mogli zapłacić komuś gruby hajs żeby napisał z 20 ksiązek o Gothicu które okażą się lepszymi historiami niż np Malazan czy inne dobre ksiązki fantasy.

Ale to nie będze lore zrobione pod gre.

Nie bez powodu 1 czesc arcane była mega (3 odcinki), a 2 i 3 już mierne. Bo zamienili głębie na odwołania do lore i pójście w akcyjny serial na szybko.
  • Odpowiedz
  • 0
@OktawianAugust m&m???????? Uwielbiam, ale... Fabuła prosta jak konstrukcja cepa.
Fallout? Wojna, b---y, mutanty, oklepane.
Gothic nie znam.

Mógłbyś się bardziej postarać. Warcraft, StarCraft, Final fantasy.
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Niby nie ma związku z gra ale historie bohaterów są dostępne od 3 sezonu co najmniej (zacząłem wtedy grać). To uniwersum było budowlane rownolegle z grą
  • Odpowiedz
Podaj lepsze uniwersum stworzone w 100% pod grę


@L3gion the forgotten realms, ale to by trzeba się cofnąć conajmniej do poprzedniego wieku ( ͡º ͜ʖ͡º) bez tego nie powstałoby tyle kultowych gier na bazie DD
  • Odpowiedz
@L3gion: Arcane jest super, ale czy to aż tak duża zasługa lore lola? Imho nie. Z lepszych uniwersum mamy Warcrafta, którego lore jest genialne. Niestety Blizzard jest upośledzony i nie potrafi zrobić nic ciekawego w nim poza grami, nawet książki są trochę meh.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: no ale to nie ma znaczenia. To jest adekwatne do tego jakbys dal komus do napisania ksiazke o gothicu. Wiadomo ze bedzie bardziej d------a niz to co widzisz w grze.

Liga nie ma zadnego lore. Jest lore poboczne ale nie ma nic wspolnego z lore gry.

Dzisiaj rownie dobrze moglbys zrobić gre wladca pierscieni ktora by polegala na spamowaniu spacja jak w metinie.

Czy taka gra by miala zajebiste
  • Odpowiedz
@malinq: w rzeczy samej liga ma c-----e lore.

Tutaj napisali calkiem spoko historyjke pod konkretny serial. Przy czym czym wiecej bylo "lore lola" czy tam nawiazan to poziom serialu spadał.

A poza tym lore ligi to jest typowy swiat fantay. O wow pustynia z pradawnymi bóstwami (WOW), ziomwe krainki z "honorowymi ludzmi" WOW, imperium ktore podbija caly swiat i chce "równosci" WOW, azjatycka kraina z super wojownikami itp
  • Odpowiedz
@L3gion: Nie znam gry, ale zgadzam się, bardzo dobry serial, w gatunku seriali fantasy chyba dawno już nie widziałem czegoś tak dobrego. Obejrzałem jednych tchem. Tymczasem po 2 sezonie Wiedźmina i 2 odcinku który męczyłem na 3 razy mam serdecznie dość xP
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: ciężko się z Tobą zgodzić. Serial ma niesamowicie infantylnie zrealizowaną główną oś fabularną, tj. Konflikt sióstr. Sposób w jaki jest on poprowadzony urąga zdrowemu rozsądkowi i inteligencji.
  • Odpowiedz
Sam Lola nie lubię i nie gram ale serialik taki niczego sobie nie jest jakiś zajbisty ale nie jest też gównem jakiego teraz wiele. Tak poprostu ktoś miał zrobić serial i zrobił nie udziwniał nie ulepszał zrobił co miał zrobić i tyle . W obecnych czasach wymagania na coś dobrego obniżyły się do tego stopnia że jak zrobią serial który z 10 lat temu był by średniakiem ale nie wepchaja do niego
  • Odpowiedz