Wpis z mikrobloga

Musiałem dziś obejrzeć wykład nagrany kiedyś tam i był moment, że ja coś odpowiadałem na kamerce. Ja #!$%@?, jaki ja jestem brzydki XD Nie dziwie się, że niektóre kobiety nie są nawet w stanie traktować mnie jak człowieka. Od jakiś trzech lat moja samoocena stale pikuje w zastraszającym tempie. Kiedyś myślałem, że z mordy jestem nawet względny, później był tinder - to było jak potężny sierp na łeb. Później było parę zdarzeń w życiu, które można porównać do ciosów prostych bitych z pełną precyzją i skrętem ciała. Zauważyłem też, że w lustrze wyglądam jeszcze akceptowalnie (dla mnie), zdjęcia to jest #!$%@?, nagrania wideo to już jest jakaś masakra. #przegryw #blackpill
Mlody_jeczmien - Musiałem dziś obejrzeć wykład nagrany kiedyś tam i był moment, że ja...

źródło: comment_1639677219gQ0hPvKVAwR1HVOAx55Ye0.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mlody_jeczmien: mogz przyzwyczaja się do twojego wyglądu i wydaje mu się że wyglądasz lepiej niż w rzeczywistości. Takie oszukiwanie się żebyś nie #!$%@? kity xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Mlody_jeczmien: wydaje Ci się. W lustrze widzisz siebie inaczej niż na kamerze (odwrócony obraz), przez co wydaje Ci się to nienaturalne i oceniasz się ostrzej, niż zwykle. Generalnie mamy tendencję do negatywnego oceniania swojego wyglądu, a to się tylko potęguje gdy widzimy siebie inaczej, niż zwykle.
Tldr nie bądź dla siebie taki ostry i nie wmawiaj sobie bzdur.
@NDSS: @Drased: @Dizaa: Wiem, że lustrzane odbicie wygląda lepiej niż w rzeczywistości a aparat potrafi zniekształcić twarz, zwłaszcza gdy jest za blisko trzymany, ale nie zmienia to faktu, że po prostu jestem szpetny, co z jednej strony jest strasznie smutne dla mnie, ale z drugiej tłumaczy sporo wydarzeń w moim życiu. Chciałbym się jeszcze pogodzić z takim losem...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mlody_jeczmien: zobacz na swoje podejście - nie piszesz (zgodnie z prawdą), że w lustrze widzisz się inaczej (nie lepiej ani gorzej, tylko odbity obraz), tylko że w lustrze jest lepiej (a w domyśle - w rzeczywistości gorzej). To wszystko kwestia psychiki, nawet nie wiesz ile osób (które subiektywnie oceniasz jako ładne/przystojnych) też źle o sobie myśli.
Jak widzisz nowy, ładny samochód po raz pierwszy to też Ci się podoba, kilkanaście lat
@Drased: Ale ja widzę też jak ludzie a w szczególności kobiety na mnie reagują. Piszę, że w lustrze to wygląda lepiej bo właśnie tak jest w świetle mojego rozumienia estetyki. Wiem, że dobrze wyglądający ludzie potrafią o sobie źle myśleć, nawet poznałem taką osobę. Ja jednak do takich ludzi nie należę, jestem najzwyczajniej brzydki. Co do ostatniego się nie zgodzę bo odniosłeś się do powszechności, która może sprawić, że auto przestaje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mlody_jeczmien: ale nie pisałem o ekskluzywności, która jest jeszcze czymś innym, a o subiektywnych odczuciach względem tego przykładowego auta - kiedyś design golfa 4 był uważany za bardzo ciekawy, przykuwał uwagę, dziś na tle nowych modeli ocenia się go albo negatywnie, albo neutralnie.

To reagowanie kobiet o którym piszesz...to jest często samospełniająca się przepowiednia, niska samoocena (napędzana przez wmawianie sobie na swoj temat złych rzeczy) daje taki właśnie efekt - brak
@Drased: Ale jeżeli swoja twarz widzę ciężko to powinno to wpływać pozytywnie na jej ocenę zgodnie z zasadą częstej ekspozycji.
Niska samoocena to w dużej mierze wynik tych reakcji a nie na odwrót. Poza tym na przykład na tinderze to nie mogło mieć żadnego wpływu a wyniki były jakie były.
Uśmiecham się często wśród ludzi, jak odchodziłem z poprzedniej pracy to ludzie nawet mówili, że jakoś tak smutno będzie beze mnie
@Drased: Żeby nie było, dziękuję, że próbujesz mnie podnieść na duchu. Na prawdę to doceniam i sądzę, że prawdopodobnie jesteś dobrym człowiekiem, ale na pewnym etapie życia trzeba przestać się oszukiwać i zaakceptować rzeczywistość jaka by on nie była i ja właśnie staram się to zrobić, choć nie ukrywam, jest to strasznie ciężkie (myślę, że między innymi dlatego, że tak długo z tym zwlekałem).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mlody_jeczmien: 'na pewno' było pewnym skrótem myślowym, wynikającym z tego że odsetek ludzi naprawdę brzydkich jest wyjątkowo mały. Często jak ktoś jest rzeczywiście nieatrakcyjny (w opinii społeczeństwa, a nie swojej własnej) to można to dość łatwo zmienić (znów - zmiana nawyków) o bardzo duży wskaźnik.

Natomiast nie traktuj nigdy tindera jako wyznacznik, to jest miejsce gdzie dostaniesz 500 lajków wklejając świstek z ciekawą wypłata, a 10 mając zdjęcie 7/10. Niestety rynek
@Drased: Ja wiem, że tinder jest ciężki, ale jednak spodziewałem się czegoś więcej niż jedna para. Poznawanie kobiet w inny sposób jest jeszcze gorsze bo przez chwilę myślałem, że może mam jakość szansę, chociaż na przyjaźń/koleżeństwo a kończyło się byciem traktowanym jak przedmiot.