Wpis z mikrobloga

#linux #vps
Z racji, iż z końcem roku kończy się wsparcie dla Centos 8, jestem zmuszony przemigrować się na inny system. W związku z tym, jest to okazja na zmianę obecnego providera. Szukam czegoś stabilnego, niekoniecznie najwydajniejszego. Od razu odrzucam ovh, nazwa i webhpl.
  • 21
@tyu38: Hetzner to Niemce, a więc RODO muszą spełniać chyba. Chociaż reszta raczej zależy od Ciebie. Albo idź do jakiegoś dostawcy netowego, jak super duża firma i możesz im płacić za trzymanie serwera.
@tyu38: przecież możesz sobie na AWS rozkulać EC2 i masz gołego linuxa na którego wgrywasz co chcesz, potem robisz obraz dysku i od razu z tego obrazu odpalasz takich 100 jak potrzebujesz i masz gotowe, plus zarządzasz całą flotą takich EC2 (VPS) terraformem
@uhauha też właśnie mam na ich i jakoś tak mnie nie przekonuje... Ciężko to zdefiniować, ale trochę panel nieczytelny, część menu po francusku, i ta awaria serwerowni bez backapu, też dołożyła swoją cegiełkę...
@tyu38: czy jest jakiś konkretny powód dla którego nie chcesz od nas usługi? Czy jesteśmy w stanie jakoś wpłynąć na Twoją decyzję?
@webh: Szczerze to wszyscy mi was polecali i byłem praktycznie zdecydowany. Niestety zniechęciło mnie wasze podejście do klienta. Z racji, że na serwerze będą przechowywane dane osobowe wielu moich klientów, musi być zawarta z wami umowa powierzenie danych. Wysłałem maila w tej sprawie chyba 2-3 tygodnie temu, nikt mi nic nie odpisał. Zapytałem na Facebooku, dostałem odpowiedź, że o taką umowę mogę otrzymać po zamówieniu usługi. Ale fajnie jest wcześniej wiedzieć
@tyu38: Sprawdzę o co chodzi z korespondencją na którą nie dostałeś odpowiedzi. Oczywiście nie ma problemu z przesłaniem do Ciebie wzoru takiej umowy i jeśli będziesz nadal zainteresowany to zaraz to zrobimy. Umowa w każdym razie zawierana jest elektronicznie więc możemy tą sprawę szybko rozwiązać.

Jeśli będziesz jednak zainteresowany, zaproponuję Ci fajny rabat. :)
@tyu38: szukamy maila od Ciebie i nie możemy znaleźć, czy mógłbyś podesłać na priv z jakiego adresu pisałeś do nas? Jeśli nadal nie znajdziemy to napiszemy do Ciebie bezpośrednio mailem i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
@fervi i hetzner jest #!$%@? drogi.. Amazon, gcp,azure to nie jedyni hosterzy na tym świecie ( ͡º ͜ʖ͡º)

@tyu38 skynode.eu jest gicior i webh też jest spoczko właśnie przedłużyłem u nich 3rok z rzędu hostingowe.
Wyjaśniliśmy sobie z #webh nieporozumienie. Bez względu na to czy skorzystam z ich usługi czy nie, cofam tezę o braku profesjonalnego podejścia do klienta. Wszystkim nam zdarzają się błędy zamierzone/niezamierzone i ja również popełniłem błąd dokonując zbyt pochopnego osądu.