Wpis z mikrobloga

Kto pracuje z ludźmi ten w cyrku się nie śmieje. Dorabiam sobie robiąc rękodzieło - wymaga to ustalenia z klientem wzoru i zrobienia projektu przed wykonaniem tak żeby było wiadomo co zamawia. I już pomijając to, że cena za konkretne wymiary jest w ogłoszeniu i wyraźnie odcięta a oni dalej pytają "jaka cena" - pal licho, może więcej niż 4 linijek na raz większość nie jest w stanie przeczytać. Ale żeby czekać na projekt, ustalać szczegóły, projekt zaakceptować po czym przestać odpisywać po pytaniu o sposób płatności to nie wiem co siedzi w głowach takich ameb xD Żeby tacy ludzie tylko swój czas marnowali to jeszcze rozumiem ale po co w to drugiego człowieka wkręcać xD Niestety to jest nagminne zachowanie na olx i marketplace
#zalesie #handel #olx #januszebiznesu #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 4
@Izarip: Mam działalność w designie i webdeveloperce. Potwierdzam to co napisałeś.

Dodatkowo od siebie dodam: Mam dwójkę takich gagatków, którzy zapłacili zadatek i nie odzywają się już ponad pół roku. xD

Czasami do nich dzwonię, żeby to przyśpieszyć i zamknąć te tematy bo ile można. To zwykle albo nie odbierają albo mówią, że jutro podeślą poprawki do projektu.

No i tak się już bujamy z pół roku xD
@Izarip: Witam w klubie :) Ty się ciesz, że robisz małe rzeczy, bo polsza to jest cyrk na kółkach, i niestety plagą jest niedotrzymywanie terminów płatności przez kontrahentów, a US gówno obchodzi, czy ktoś zapłacił czy nie jak FVAT wystawiona ¯\_(ツ)_/¯

To nie tylko OLXy i inne, tak wygląda prowadzenie biznesu w tym chlewie ogółem.
No i tak się już bujamy z pół roku xD


@O_ty_Pierunie: sam to sobie robisz miron, dzwonisz że właśnie wysłałeś przelew zwrotny i żegnasz z delikwentem

ty się pół roku prosisz o wykonanie fuchy? xDDD


wymaga to ustalenia z klientem wzoru i zrobienia projektu przed wykonaniem


@Izarip: bierz za projekt 50zł i pozostaną tylko zdecydowani

projekt za frajer w jakiejkolwiek branży projektowej = problemy na własne życzenie
robiłem wyłącznie kilka