Wpis z mikrobloga

Hejka, ostatnio gram z dzieciakami w Pokemon TCG. Kupilem na poczatek Pokemon Battle Academy z 3 starterami i jest super, ale szybko zrobił się niedosyt aby dokupić kart. Co polecacie kupic, myslalem o jakiś starterach (zestawy po 60 kart) green, blue, ale nie widzę żeby były takie dostępne z Pokemonami 1 generacji... Czy mozecie cos doradzic, co kupic, aby rozwinac gre? #pokemon #pokemontcg
  • 5
@john: startery jako tako nie istnieją, a zwłaszcza z 1 generacji jest mały wybór. Aktualnie masz 3 rodzaje gotowych talii do kupienia:
1. Theme decki: już od jakiegoś czasu nie wydawane, ale można jeszcze znaleźć w sklepach. Bardzo podstawowe talie zawierające zwykle jeden zestaw głównych pokemonów i jego ewolucje, oraz karty wspierające. Np Cinderace, czy Inteleon. Można tu znaleźć też charizardową, ale niestety po dwukrotnej cenie rynkowej. Talie są dość wyrównane
@john: w moim przypadku był to zakup dwóch elite trainer boxów (aczkolwiek tutaj przekład kasa/karty jest kiepski ale głównie kupiłem też po to żeby mieć dodatkowe znaczniki) i pojedyncze boostery. W planach jest trainer's toolkit a potem już pewnie też boosterki. Można też kupić te gotowe talie, spoko zestaw kart aczkolwiek ja chyba się przerzucę na cube drafta zamiast predefiniowanych talii bo całkiem fajnie się drafta gra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deodatus @BorysKafarov Wielkie dzięki, ostatnio otworzyłem allegro i się pogubiłem... Kiedys było łatwiej przy 2 generacjach pokemonów jak jeszcze sam trochę grałem.
Gdzie kupujecie? Zaraz zacznę szukać. Alegro, Amazon, czy jakiś sklep?
Rozumiem że decków z pierwszą generacja praktycznie nie ma wszystkie to są mieszanki wielu generacji.
Spotkałem się z tym że są też podrabiane nieoryginalne decki czy to prawda? Trzeba uważać?
@john: nie kupuj na allegro bo tam jest cała masa podróbek i możesz trafić na krętacza który świadomie sprzedaje i nie opisuje jako "zamienniki"

Ja kupowałem w trzech sklepach - basanti, mepel i shopgracz.

Jeszcze jest lootquest ale jak zobaczyłem ich bzdurne tłumaczenia dlaczego scalpuja ceny (bo wg nich robią to dla klientów xd...żeby mogli kupić po zawyżonej cenie bezpośrednio od nich a nie od scalperów) to dałem sobie z nimi