Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dziewczyna chciałaby dostać fajna grę planszowa na święta. Od razu pomyślałem o Scythe bo kiedyś o tym słyszałem, teraz oglądam jakieś recenzje i mówią że fajna, chociaż dla mnie osobiście wygląda trochę słabo XD Ale ja ogólnie na planszówkach się nie znam to może polecicie coś? Ogólnie powiedziała, że chce imprezowa albo strategiczną (tak wiem duży rozrzut wymagań XD) #grybezpradu #gryplanszowe #pytanie #prezent #kiciochpyta #gry #planszowki
Pobierz Anon2139 - Dziewczyna chciałaby dostać fajna grę planszowa na święta. Od razu pomyśla...
źródło: comment_1639319550gaEQLSUPA81sBam19zGhzy.jpg
  • 20
@Anon2139: dziewczyna grywa w planszówki, czy dopiero zaczyna zabawę w gry bez prądu? Jaki budżet? Ewentualnie jakieś pozycje które już ograliście i wam się podobały? Dużo pytań wiem, ale łatwiej nam będzie coś polecić.
@Anon2139: Skoro dopiero zaczyna przygodę to nie ma sensu kupować jej czegoś co jest skomplikowane, albo ma niszową estetykę. Ciężko doradzić bo nie wiem jaki ma gust ale zobacz te: Osadnicy z Catanu, Pandemia, Kolejka, Splendor. Może też Agricola, List miłosny.
@Anon2139: @antek_brona: Ja też dopiero zaczynam przygodę z grami planszowymi. Lubię gry przy których można dobrze się bawić, no i muszą ładnie wyglądać. Na początek poszły średnio-trudne tytuły: BloodRage, Cywilizacja+cuda i liderzy, reavers of midgard, Res arcana + dodatek, Terraformacja Marsa, Vikings gone wild + dodatek, Brass Birmingham.
@antek_brona: Osadnicy z Catanu nie są na dwie osoby, a od trzech osób.
@Anon2139: jeśli lubicie kooperację, to możecie ROZWAŻYĆ np. Zombicide, fajna gra, relatywnie proste zasady (jest ich trochę do nauczenia się, ale nie są wybitnie trudne), duża regrywalność, scenariusze do pobrania w sieci. Lekka rywalizacja to np. Talisman, niezłe dla początkujących, można poczuć zew przygody przed poważniejszymi i trudniejszymi tytułami.
@CKNorek: Rozumiem graczy sentymentalnych, którzy mają na półce talismana, ale kompletnie nie rozumiem polecania tej gry nowym graczom, no chyba żeby zniechęcić. Jest tyle świetnych nowoczesnych planszówek, a talisman to niestety mocno starodawny paździerz.
@DeeJayDino: a ja nie rozumiem hejtu na Talismana. Wielu począkujących graczy wkręca się po Talismanie w kolejne, bardziej zaawansowane planszówki. Ale nie zamierzam wchodzić w dysputy, bo szkoda mi na to czasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon2139: jak lubi strategie ekonimiczne to Brass Birmingham jest świetny do tego dobrze wykonany w porównaniu do marsa i prostszy. za to trzeba nadrobic główkowaniem