Wpis z mikrobloga

#pytanie #zdrowie #porady #pytaniedoniebieskichpaskow #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #dermatologia #choroby #lekarz

Dobry wieczor Mirki i Mirabelki.
Z gory uprzedzam ze do Dermatologa i tak sie wybieram tylko jeszcze nie wiem kiedy totez moze przed tym uzyskam od was jakies naprowadzenie. Juz od kilku zim na palcach dloni robia mi sie takie pekniecia na skorze wokol ktorych robi sie rowniez takie jakby zgrubienie naskorka (jakie robi sie na stopach np.) Jakies porady od czego to moze sie robic? Mam prace biurowa takze moje dlonie raczej nie doswiadczaja surowych warunkow. Aaa i co ciekawe jeszcze takie rany mam dokladnie dwie i obydwie wystepuja na palcach wskazujacych. Ktos moze mial podobnie? Czym to leczyc? Co zmienic? I od czego to sie robi? Z gory dzieki za naprowadzenie :)
źródło: comment_1639249314G5BtTVa20eCR5so5Nxo3N4.jpg
  • 9
@AntiAdzik: w Rossmanie jest taki krem do rąk w czerwonej tubce Glysolid się nazywa. Kup i smaruj dłonie w miarę możliwości,.kilka razy dziennie. Szybko się wchłania, jest bezwonny, prawie czysta gliceryna.
@AntiAdzik: Mi się podobne zdarzają między palcami, głównie od mycia rąk oraz nawet niewielkiego mrozu.

Kup w aptece naprawdę porządną maść regenerującą (Avene nie #!$%@? się w tańcu ale są dosyć drogie) i po kilku dniach powinno przejść. Jak jest jeszcze takie otwarte to zdezynfekuj sobie jeszcze na wszelki wypadek Octeniseptem lub czymś niesuszącym.
@AntiAdzik ja mam coś takiego od dzieciństwa (cały kciuk u mnie wyglądał jak jedna wielka "skorupa" z takimi ranami).
Lekarz powiedział, że to egzema kontaktowa. Twierdzi, że przez używanie środkow chemicznych, ale całe życie nie miałam z nimi kontaktu, więc nie do końca ufam jego teorii.
Drugi raz w życiu mam remisję, ale teraz jestem w ciąży, więc albo to wpływ różnych hormonów (cera i włosy też mi się poprawiły), albo wpływ