Wpis z mikrobloga

⚡⚡⚡ HIPERBITCOINIZACJA JUŻ TRWA ⚡⚡⚡

Wielokrotnie powtarzałem, że ludzie nie mają pojęcia jak szybko ostatnimi czasy postępuje adopcja Bitcoina. Zazwyczaj kiedy o tym wspominam, to większość z góry to wyśmiewa, bo przecież oni nie słyszą żeby coś związanego z Bitcoinem się działo na świecie. Nie słyszą, bo są zamknięci w swoich "bańkach informacyjnych" i nie szukają żadnych informacji na temat Bitcoina.
Do przeciętnego człowieka w ostatnim czasie docierają głównie trzy informacje dotyczące Bitcoina:

- Chiny banuja Bitcoina: Episode XIV
- Bitcoina marnuje energię
- Bitcoina ma nowe ATH ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W celu uświadomienia wielkości obecnej skali hiperbitcoinizacji, przygotowałem tu zbiór kilku "newsów" TYLKO Z OSTATNICH 10 DNI, które znalazłem w dziale "biznes" na https://bitcoinmagazine.com
Bitcoinowcom w ogóle polecam całą tę stronę. Pojawia się na niej tak wiele doskonałych artykułów, że nie jestem w stanie nawet ich wszystkich przeglądać na bieżąco. Pełno maxymalistów z całego świata publikuje tam swoje treści. Najlepiej dodajcie ją sobie na jakiś czas jako stronę startową, przekonacie się sami jak wiele się dzieje wokół Bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tylko kilka przykładów a podobne newsy pojawiają się każdego dnia. Kropla w morzu tego co się dzieje. W sektorze finansowym USA, Bitcoin jest obecnie najgorętszym tematem.

PRZEWODNICZĄCY SEC TWIERDZI, ŻE BITCOIN KONKURUJE Z AMERYKAŃSKIM SYSTEMEM BANKOWYM

NAJWIĘKSZA SIEĆ SPOŻYWCZA W CHORWACJI AKCEPTUJE BITCOINY ONLINE. WKRÓTCE TAKŻE W FIZYCZNYCH SKLEPACH

GOLDMAN SACHS I INNE BANKI CHCĄ UDZIELAĆ KREDYTÓW POD ZASTAW BITCOINA

NAJWIĘKSZY KOLUMBIJSKI BANK ZAOFEROWAŁ HANDEL BITCOINAMI

VISA OTWORZYŁA USŁUGĘ DORADCZĄ NATEMAT BITCOINA DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH

GUBERNATOR FLORYDY URUCHOMI PROGRAM POPRAWY PRZYJAZNOŚCI DLA BITCOINA

SATS CENTER BĘDZIE EDUKOWAĆ URZĘDNIKÓW I REGULATORÓW NA TEMAT BITCOINA

PRZEWODNICZĄCY KOREAŃSKIEJ GIEŁDY MÓWI ŻE NADSZEDŁ CZAS NA PRZYJĘCIE BITCOINA

FUNDUSZ MORGAN STANLEY DODAJE AKTYWA BITCOIN ZA POŚREDNICTWEM GRAYSCALE

FIDELITY OFERUJE POŻYCZKI BITCOIN WE WSPÓŁPRACY Z NEXO

Ale spoko, przecież typowy Janusz nie musi nic czytać. On przecież wie że Bitcoin jest tylko spekulacyjną bańką i nikt z nim nic nie robi, poza hodlowaniem go przez kilku ryśkopodobnych idiotów. Dla każdego shicicarza oczywiste jest że ETH, albo SOLANA pokona Bitcoina za pomocą KAMIENI lub ZIEMNIAKÓW NFT, albo handlu shibami, burgerami i innymi zajebistymi tokenami. Przecież to jest najważniejsza funkcjonalność dla nowoczesnej waluty - blockchainowe kasyno spekulacyjne. Przecież żaden krypto guru z YouTube nawet nie wspomina o Bitcoinie, tylko wszyscy mówią że ADA czy inna MONIKA #!$%@? marketcap i będzie warta pierdyliard!!! Taki rysiek nie ma nawet pojęcia co się #!$%@? na poocoin.app! (naprawdę, tak nazywa się serwis shiciarzy i ma gówno jako logo). Wstawiasz bitcoin-owcy grafikę z potężnym "ECOSYSTEMEM" swojego shita, a on się tępo lampi meętnym wzrokiem w dziesiątki rewolucyjnych deappsów i dalej nic nie kuma idiota... "Kek xD"

Nie namawiam nikogo do niczego, nie ma takiej potrzeby. Jeżeli jednak zamierzasz przyjrzeć się Bitcoinowi dokładniej:


Do Januszy shitów kilka słów ode mnie:#bitcoin #kryptowaluty #technologia #inwestycje #gielda #ciekawostki #finanse
źródło: comment_1639228757r98BLgiyb848qyM3N87Vm2.jpg
  • 40
Jeżeli zapytasz losowych ludzi na ulicy, czy słyszeli o Bitcoinie, większość a w zasadzie prawie wszyscy odpowiedzą twierdząco. Jeżeli zapytasz ich o kryptowalutę, pomyślą Bitcoin. Podobnie wszelkie instytucje. Kiedy mówią o kryptowalutach, mają na myśli Bitcoin. No to teraz spróbuj zapytać tych samych losowych ludzi o Ethereum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawdopodobni, jedynie kilka młodych osób będzie kojażyła tę nazwę. Starszym pewnieskojarzy się z jakimś narkotykiem i będą
źródło: comment_1639232801avuweSLjBXFFNv3b49xpHU.jpg
@Opposition_Fuhrer: Póki co dla przeciętnego zjadacza chleba kryptowaluty to trudny temat którego nie rozumieją. Nie są w stanie w niego zainwestować bo nie potrafią. Sam Bitcoin ma też sporo wad i po to powstały inne Blockchainy i pomysły. I dobrze. To jest rozwój. Nie należy niczego wyśmiewać i nigdy nie wiesz co przyniesienie przyszłość.

A tak to dzięki za post. Fajne podsumowanie!
i po to powstały inne Blockchainy i pomysły.


@Sin-: Nie, one powstały żeby na nich zarobić. Nikt ich nie robił charytatywnie w dobrej wierze dla ludzkości. Robią je dla siebie. To produkty na sprzedaż, mocno promowane i reklamowane produkty. Udają takie za jakie je uważasz. Udają że są innymi bitcoinami.

Vitalik cofnął transakcję i przeprowadził 3 zmiany podaży ETH. Drugi łańcuch nawet nie był w stanie przetrwać (dlaczego? to szeroki temat).
źródło: comment_1639234484eX2hZLnXJdobT0cYbPZ5Hz.jpg
@sxldsxxl: Nie atakuj, przecież to nie jest jakiś skrajny shiciarz. Wspomniał że ETH nie zrektowało a tu nawet napisał że post ok... Normalny człowiek. Jedynie zbłądził, przez scamerów, naganiaczy. To środowisko to syf. Wszystko oparte o inwestycje, wiec i fud, naganianie, manipulowanie. Człowiek przyjdzie to na co się natknie? Czego się dowie? O tym że każda krypto jest lepsza od innej, leczy raka i robi laskę na bonusie.

Ludzie mają prawo
@Opposition_Fuhrer: Nie, nie. To nie atak z mojej strony :D. Jedyny problem mam do shiciarzy siejących dezinformację, bo ludzie, którzy nie mają pojęcia o krypto mogą na przykład uwierzyć w ich słowo. Nie mam nic do @Sin- bo nie wmawia niczego innym ludziom.

Z kolei, żeby otworzyć dyskusję to trzeba postawić jakieś tezy lub rozważania.

Dlatego ja stawiam w tym wypadku antytezy

Sam Bitcoin ma też sporo wad i po to
@Opposition_Fuhrer: hmm skoro problemem jest to że jestem zamkniety w swojej bańce nie-bitkojnowej przez co nie widzę plusow bitkojna, to czemu bańka w ktorej ty jesteś zamkniety pro-bitkojnowa gdzie nie widzisz minusow bitkijna jest niby lepsza ?

To że tobie bitcoin odpowiada jako instrumemt finansowy nie znaczy ze wszysty też tego chcą
@PISowski_inwestor: Nie. Ty nie znasz minusów bitcoina, tylko znasz bardzo powszechne i wiecznie powielane mity na jego temat. Oczywiście BTC nie jest doskonały, ale jego wady nie są z pewnością tymi które masz na myśli.
Nie chce mi się z kolejnym człowiekiem, który nie ma wiedzy na ten temat przerabiać tego wszystkiego, bo to bezsens. Niewiele z tego wyniknie a was są MILIARDY a ja jestem JEDEN. Nie ma sensu. Myśl
@Opposition_Fuhrer: @sxldsxxl:

Nie jestem jakimś guru w tym temacie więc nie będę się wymądrzać. Przekonywać kogokolwiek do jakichkolwiek inwestycji - nigdy. Gram na giełdzie i zawsze mój portfel zostawał dla mnie. Jak się gdzieś wypowiadam (propozycje) to zaznaczam, że to nie jest porada inwestycyjna.
Wiem o co chodzi bo inwestuje w krypto od półtora roku a na giełdzie jestem ok 3 lat. W tym czasie człowiek widział multum naciągaczy. Wystarczy
@Sin-: Z kolei naganiacze nigdy nie zrozumieją, że ich ulubiony alt jest aktywem o ogromnym ryzyku. Nie uważam, że kupowanie shitcoinów jest profanacją bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problemem są Ci, którym brakuje zdrowego rozsądku i nie dość, że nie podchodzą z szacunkiem do swojego portfela, to jeszcze naganiają innych. To jest mega krzywdzące, bo wiele osób wchodzących w jakieś scamcoiny traci przez swoją nieświadomość.

Z bitcoinem
@sxldsxxl: Ja uważam że każdy powinien ubezpieczyć się od sukcesu Bitcoina choć odrobinę. Po prostu wydaje mi się niesamowicie ryzykowne i nieodpowiedzialne całkowite olewanie i lekceważenie go.

1mln to nie jest jakaś niesamowita bariera. To bariera psychologiczna. Nasza urojona okrągła liczba, ale tego ile jest wart dziś bitcoin ludzie nie odnoszą do czegokolwiek innego. Do żadnych wartości, choćby ilości fiatów...
Nikt racjonalnie nie wycenia czy 1mln$ to dużo czy mało. Tak
@Opposition_Fuhrer: Niektórzy wróżbici pokroju Jurka Ogórka, którzy faktycznie podzielali takie opinie zapomnieli o tym, że taniejący bitcoin jest już rarytasem nie tylko dla ulicy. Tesla nie dokupi Solany lub XRP. Tak samo Salwador. Duże instytucje nie są zainteresowane ETH. To są fakty.

Także... może to już nie nam wyceniać bajtkojna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sxldsxxl: Naganiacze działają w dwie strony. Nie dość że Ciebie namówią na kupno to jeszcze potem inni będą biegać i krzyczeć żebyś sprzedał/a bo to straszne gowno i leci na pysk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak się buduje emocje i potem ludzie tracą swoje oszczędności.
@Opposition_Fuhrer: ale czemu stwierdzasz że nie znam minusow bitcoina ? Po jakiej naszej rozmowie doszedłeś do takich wnioskow ? Zakładasz jakieś dziwne rzeczy na temat mojej wiedzy zanim jeszcze cokolwiek napisałem
Wszystkoch ktorzy sa na nie wrzucasz do jednego worka ?
@PISowski_inwestor: Domyślam się, ponieważ znam powszechne opinie od ludzi, którzy nie interesują się BTC. Wszyscy zawsze to samo mówią. Oczywiście mogę się mylić, bo nie mam pewności, ale to bardzo mało prawdopodobne i strzeliłem (σ ͜ʖσ)

Tak czy inaczej nie mam ochoty toczyć kolejnej dyskusji na te same tematy, usilnych prób udowodnienia ze Bitcoin jest zły. Ostatnio tego miałem naprawdę sporo. Tydzień temu
@Opposition_Fuhrer: Parę pytań od laika:
1. Czy BTC faktycznie jest zdecentralizowany?
2. Czy powstał już jakiś odpowiednik smart contracts i ogólnie DeFi na BTC?
3. Czy LN faktycznie pozwala na jakąś sensowną liczbę TPS?
4. Czy PoW ma przyszłość? Jak na dłuższą metę będą wyglądały opłaty za transakcje, gdy będziemy blisko max podaży, w świetle rosnących cen energii? Ile będą musieli zapłacić użytkownicy, za utrzymanie tak dużej mocy obliczeniowej?
@ForTheEvulz:
1. Tak. Jest też najbardziej zdecentralizowany ze wszystkich crypto i najłatwiej połapać się co i jak pod kątem decentralizacji działa.

2. Samo BTC prawie na pewno nie będzie programowalne. Powstają natomiast warstwy na Bitcoina, które wprowadzają smart contracty i DeFi. Stacks (STX) jest jednym z nich, RSK drugim.

Oczywiście Bitcoin jest daleko w tyle jeśli chodzi o DeFi. Środowisko dopiero powstaje. Jedynym plusem na dzisiaj jest to, że powstaje na
1. Tak. Jest też najbardziej zdecentralizowany ze wszystkich crypto i najłatwiej połapać się co i jak pod kątem decentralizacji działa.


@drhab: Czy jeżeli 3 mining poole posiadają 51% mocy obliczeniowej (źródło) to można mówić o decentralizacji?

Samo BTC prawie na pewno nie będzie programowalne. Powstają natomiast warstwy na Bitcoina, które wprowadzają smart contracty i DeFi. Stacks (STX) jest jednym z nich, RSK drugim.

Oczywiście Bitcoin jest daleko w tyle
@ForTheEvulz: @drhab: Jeszcze tu wrócę i dokładnie odpowiem na twoje pytania. Na ten moment łat to:

- https://www.wykop.pl/wpis/61061249/jedyne-takie-oprogramowanie-na-swiecie-wyjatkowe-p/
- https://www.wykop.pl/wpis/62223623/#comment-220472301

Czy jeżeli 3 mining poole posiadają 51% mocy obliczeniowej (źródło) to można mówić o decentralizacji?


@ForTheEvulz: Oczywiście, to nie ma żadnego znaczenia. Pool nie jest w stanie przeprowadzić ataku. Później dokładnie to wytłumaczę... choć nie chce mi się przez lata każdemu z osobna, ale ok. odpowiem, bo zadajesz