Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przypada rocznica wydania Cyberpunka 2077, więc to dobry moment, abym i ja dorzucił swoje trzy grosze.
Swego czasu udzielałem się dosyć sporo na tagu, być może niektórzy pamiętają (albo nawet i plusowali) moje codzienne #odliczaniedocyberpunk2077 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak po premierze z tagu zrobił się totalny ściek, więc odpuściłem sobie aktywność. Tag jednak cały czas śledziłem, a w międzyczasie przeszedłem grę i moja przygoda z Cyberpunkiem zakończyła się jakoś w lutym. Dzisiaj jest jednak dobra okazja, aby rozpocząć kolejną przygodę w tym świecie i zobaczyć co tam w tym czasie połatali ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Sama gra jest... ciężka w ocenie. Ogólnie jest dobra, momentami bardzo dobra, momentami przeciętna. Pomijam już stan technologiczny, bo CDPR dostał na ryj już wystarczające (i zasłużone) wiadro pomyj, chociaż ja byłem jednym z tych szczęśliwców, których ominęły podczas gry jakieś większe bugi, a sama gra na moim pececie chodziła na wysokich ustawieniach (bez ray tracingu) w 60 fps, więc komfort i przyjemność z gry pod tym względem była ok.
Przyznam szczerze, że przed premierą pochłonął mnie hypetrain i nie mogłem się doczekać. Uwielbiam ten świat, uwielbiam lore tej gry, design, uwielbiam samego cyberpunka jako gatunek. Nic więc dziwnego, że nakręciłem się na premierę. A jak wypadła sama gra, wobec tych oczekiwań? Bawiłem się naprawdę dobrze! Wciągająca, dojrzała fabuła, ciekawe zadania poboczne i wątki pobocznych postaci, udźwiękowienie to majstersztyk, gameplayowo jest ok (strzelanie i jazda autami), samo Night City to chyba najpiękniejsze miasto w grach, pod względem klimatu i settingu cudo. Ogólnie powiem tak: Cyberpunk 2077 ma świetnie przygotowane tło do wszystkich przygód, które mogły na nas tam czekać. I właśnie to tutaj najbardziej boli. Masa niewykorzystanego potencjału, chciałoby się więcej przygód, więcej aktywności, więcej zadań losowych, więcej, więcej, więcej. Ta gra tego potrzebuje. Szkoda, że przez wewnętrzne utarczki w firmie, jak zwykle straciliśmy tylko my, gracze.
Podsumowując, jeśli miałbym oceniać Cyberpunka 2077 pod względem przekazanej opowieści, budowanej relacji z Johnnym, angażujących emocjonalnie historii postaci pobocznych, klimatu Night City, deisgnu i lore świata, udźwiękowienia, to gra w moim sercu ma oceną 10/10. Niestety pod względem technologicznym dostaliśmy niezły bubel z powycinanym contentem. Ta gra powinna być co najmniej jeszcze rok w produkcji.
Ale... tymczasem zaraz zrobię sobie drineczka, i dokładnie jak rok temu, zanurzę się w świat V jeszcze jeden raz. Hello, Night City! ( ͡ ͜ʖ ͡)

#cyberpunk2077
mitotasak - Dzisiaj przypada rocznica wydania Cyberpunka 2077, więc to dobry moment, ...

źródło: comment_1639167974UEqcLYHyJ3PttwDifpsQ6Q.jpg

Pobierz
  • 4
@mitotasak: re
Korzystając z update'u jakości łącza połasiłem się ostatnio na wersję na Stadii i pomimo nabitych jedynie 20h mam póki co te same odczucia. Miasto, klimat i główny wątek - rewelacja, przyjemność z gry - bardzo dobra, wykorzystanie potencjału, dopracowanie technologiczne i niektóre aspekty gameplay'u (#!$%@? skradanie) - duża sinusoida/dramat.
Bardzo lubię cyberpunk jako gatunek, sam system Pondsmitha pokochałem będąc już w hype train, ale to czym ta gra miała
pumpkinguy - @mitotasak: re
Korzystając z update'u jakości łącza połasiłem się ostat...

źródło: comment_1639170723zSVnZF4l7ox2Nk3M4jcLPQ.jpg

Pobierz
@mitotasak: ja to liczyłem na rozbudowane multi coś ala FIVEM dla gta, niestety nawet "mini-gierek ala cs" - multi, które mieli robić nie będzie xD

Mnie już single w 2021/2022 nie jarają. Płacić 200 zł dla 20-30 godzinnej fabuły to trzeba być #!$%@?ętym. Co innego gdy masz tą kampanie 20-30h i dodaktowo spędzisz z 500godzin na multi - wtedy to jest warte swojej ceny
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pozytywny_gosc: jak dobrze ze cyberpunka mozna zgarnac za ponad polowe mniej!
Ja ogarniajac wazniejsze misje poboczne, troxhe eksplorując no i oczywiście robiac wątek glowny gierkw przeszedlem w okolo 70h z tego co pamiętam (na prawie najwyzszym poziomie trudności, nie bawilem sie w najwyzszy no bo nie chcialo mi sie ciagle na loadingi patrzec na konsoli xD)
@mitotasak dokładnie napisałeś co myślę o tej grze, uważam że kontent poza zadaniami głownymi i paroma pobocznymi, jest wrzucony na siłę, sprowadza się do jednego i tego samego. Trzy rodzaje aktywności pobocznych w wiedzminie powiedzielibyśmy, że znaków zapytania, sprowadzają się do jednego jedź, zabij wszystkich, i ewentualnie znajdź jeszcze jakiś przedmiot.
Gdyby gra miała lepszy kontent, trochę lepszą mechanikę, to wydaje mi się, że byłaby najlepszą grą generacji.
Moim zdaniem fabuła i