Wpis z mikrobloga

Skąd taka nagonka na pulmonologa Bodnara z Przemyśla? Nie jest to żaden szarlatan, rekomenduje amantadynę jako sprawdzony lek na grypę, który może być pomocny przy leczeniu Covid. Do tego wyraźnie twierdzi, że nie jest przeciwny szczepieniom i że powinny one iść w parze z leczeniem. No chce facet w jakiś sposób pomóc chorym lekiem, który znany jest od dawna- nie namawia do zażywania lewoskrętnych witaminek i picia wody utlenionej. Dodatkowo rekomenduje, aby po kilku dniach bez poprawy stanu zdrowia podać chorym antybiotyk w celu zwalczenia nadkażenia płuc. Sam znam przypadki z bliskiego otoczenia, gdzie zażywanie amantadyny pomogło w zwalczeniu zaawansowanej już choroby. Znam też przypadki, gdzie nie pomogła. Ale samo to, że w różnych zakątkach świata prowadzone są badania kliniczne pokazuje, że być może jej zażywanie ma jakiś sens.

Żeby nie było- nie jestem foliarzem i antyszczepem. Szczepię córkę zgodnie z kalendarzem. Sam przyjmowałem też szczepionki na grypę i rozważam szczepienie na covid ponieważ po przechorowaniu tego gówna rok temu przeciwciała zaczęły mi już mocno spadać. Za dużo się już naoglądałem cierpienia u bliskich i znajomych z powodu tego wirusa, żeby bagatelizować sprawę.

Uważam, że niesprawiedliwe jest nazywanie osób wierzących w działanie sprawdzonej przy innych schorzeniach i znanej od lat amantadyny foliarzami. Równie dobrze foliarzami można nazwać wielu lekarzy, którzy niegdyś twierdzili, że remdesivir jest skutecznym lekiem na covid, a po czasie było zdziwko, że nie przynosi on pożądanych skutków.

#koronawirus #amantadyna #covid19
  • 7
Nie jest to żaden szarlatan...

"Można wyleczyć COVID 19 w 48 godzin" to jest tytuł na stronie tego poważnego medyka: https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

nie namawia do zażywania lewoskrętnych witaminek i picia wody utlenionej.

Tylko leku na receptę o nieudowodnionym działaniu w leczeniu COVID-19.

Sam znam przypadki z bliskiego otoczenia, gdzie zażywanie amantadyny pomogło w zwalczeniu zaawansowanej już choroby.

A ja nie znam przypadku z bliskiego otoczenia (bo to ma najniższy poziom wiarygodności i powodzenia
Pobierz Deykun - >Nie jest to żaden szarlatan...
"Można wyleczyć COVID 19 w 48 godzin" to je...
źródło: comment_1639049028qf9YFSV0BCi7EqlPNXHFGt.gif
@klintoniusz: bo w momencie w którym wyskoczył z amantadyną każdy panikował i tłum stwierdził że facet oszalał bo rozwiązanie nie może być tak proste
minęły 2 lata, wychodzi na to że facet miał rację, no ale że przylgnęła do niego łatka szura i szarlatana to już go nikt nie słucha
@Pangia:

minęły 2 lata, wychodzi na to że facet miał rację,

Wychodzi tylko twoja głupota. Gdyby było tak jak on twierdzi, że amantadyna leczy koronawirusa w 48 godzin to z tych badań które zostały przeprowadzone nie miałbyś rezultatów, że "nie udowodniono ale są przesłanki by badać", "trzeba więcej badań by rozstrzygnąć skuteczność". Amantadyna nawet jeśli pomaga to nie jest na tyle skuteczna żeby w każdym badaniu pokazać wyraźną przewagę nad innymi