Wpis z mikrobloga

lepiej po zimie odpala jak naleje świeżej. Miałem takie które na starej mogłem pół dnia kopać, a na nowej od strzała.


@Polczlowiekpolzakolak: Kawasaki ZX-6R na gaźniku odpaliło w maju na benzynie zatankowanej na Auchan we wrześniu z rozrusznika. Bez wypalania z gaźnika i innych cudów na kiju, ssanie, kilkukrotne kręcenie i poszło. Nie odpalałem w zimie, stał na mrozie.
@Polczlowiekpolzakolak: Jak bak jest pusty to rdzewieje w środku.

@d3stabilizacjon: No tak, co ja tam wiem, parę lat doświadczenia w warsztacie motocyklowym niczego mnie nie nauczyły. Osady wytrącające się z benzyny stojącej w kanałach i dyszach gaźnika potrafią je przytkać.

Podsumowując: Moto zostawiamy z pełnym bakiem, żeby nie doprowadzić do jego korozji i z pustym gaźnikiem aby nie stało w nim paliwo. To jest gwarancja tego, że sprzęt odpali po
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Polczlowiekpolzakolak: to akurat warto zrobić :D Zdarzały się przypadki, że paliwo poszło do cylindrów, a z nich do skrzyni korbowej

@spinaczczio: no #!$%@? zloto. A może lepiej wymienić zaworki iglicowe zamiast robić takie januszowe cyrki. Widzę, że w dobrym januszexie masz tą praktykę. Walicie ludzi w #!$%@? takimi historiami. Baki są zabezpieczone antykorozyjnie w środku, to nie WSK. Spuszczanie paliwa z gaźnika niszczy membrany. Wlej sobie do butelki benzynę i
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
lepiej po zimie odpala jak naleje świeżej. Miałem takie które na starej mogłem pół dnia kopać, a na nowej od strzała.


@Polczlowiekpolzakolak: Kawasaki ZX-6R na gaźniku odpaliło w maju na benzynie zatankowanej na Auchan we wrześniu z rozrusznika. Bez wypalania z gaźnika i innych cudów na kiju, ssanie, kilkukrotne kręcenie i poszło. Nie odpalałem w zimie, stał na mrozie.

@vertical: NIE MOŻLIWE, TO JAKIES CUDA
NIE MOŻLIWE, TO JAKIES CUDA


@d3stabilizacjon: Zapewniam że tak było, nie mam powodu żeby kłamać ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak poważnie to naprawdę tak było, trochę się zdziwiłem że odpalił bo rok wcześniej trochę pokręciłem a potem nie chciałem dalej męczyć rozrusznika i go odpaliłem z biegu XD I nie robię żadnych "zabiegów" jak piszą wyżej, oprócz zabrania akumulatora żeby nie był na mrozie całą zimę
@d3stabilizacjon: Widzę żeś ekspert, a mi się nie chce z Tobą kłócić. Mówię z doświadczenia swojego i innych. Pewnie, że możesz wymieniać zaworki, zapewne to robisz regularnie, skoro masz wiedzę techniczną. 90% właścicieli motocykli nie ma bladego pojęcia o historii serwisowej swojego sprzętu, stąd rady mające zapobiec ewentualnej kosztownej awarii.

A jeśli nie widziałeś nigdy baku ze rdzą w środku to tylko Ci zazdroszczę tego, że nie miałeś styczności z naprawdę