Wpis z mikrobloga

Cześć, kupiłem Xiaomi MI 11 lite 5G i mam problem z prędkością WiFi. Na danych prędkość to ok 20 mega natomiast na WiFi około 25 (powinno być ok 130). Router to Connect Box z UPC CH7465LG-LC.

#pytanie #xiaomi #upc
  • 14
@abram66: Po pierwsze cz router udostępnia sieć 5G? Po drugie czy telefon zalogował się do tej sieci? Po trzecie czy sieć dostarczana do routera ma odpowiednie prędkości?
Poza tym, wiesz jaka różnica jest pomiędzy WiFi 5G a LTE 5G?
@abram66: Opisałeś telefon jako MI 11 Lite 5G - w nazwie użyto symbolu nowej sieci LTE 5G, to tak w celach rozróżnienia od modeli tego samego telefonu nie posiadającego takiego łącza.
Ty pytasz o sieć WiFi 5G, sprawdź czy router udostępnia taką sieć, przy standardowych ustawieniach routera będziesz miał dwie sieci WiFi o tej samej nazwie z różną końcówką. Typu xxx2G oraz xxx5G. Hasło do jednej i drugiej powinno
@Martwy_Martwiaczek: Tak, wiem o tym, ale założyłem że jest standardowo. A niektóre urządzenia nie potrafią rozpoznac prawidłowo sieci w takim wypadku i łączą sie do 2G mając i mogąc obsłużyć 5G. Tak miałem z pewnym radyjkiem internetowym u klientki. Rwało transmisję mimo że wszystko poprawnie było połączone, dopiero jak rozdzieliłem sieci i skonfigurowałem radio do 5G to poszło bez problemu.
@Wiskoler_double: U mnie Connect Box od upc (NIe jestem pewien jaki dokładnie model, ale możliwe, że ten co op) miał właśnie wszystko pod jednym SSID. Oni to nazywają chyba SMART WIFI, a ja nazywam to GÓWNO WIFI bo automatycznie wybiera z jakiej sieci powinno korzystać urządzenie, a zazwyczaj wybierało właśnie 2G i tak jak mówisz, w niektórych urządzeniach nie można było wybrać sobie samemu z czego ma korzystać. Rozdzielenie sieci też