Wpis z mikrobloga

Jak ja już jestem zmęczony tym jałowym PiSowskim szukaniem wrogów, wyciąganiem demonów z szafy, gdy sypie im się ekonomia, gdy mamy kryzys i spadają słupki poparcia…

Tym razem znów trzeba rozpocząć starą bajkę ze straszeniem Niemcami… zieeeeeew…

Pytanie, czy taka retoryka stworzona jest na potrzeby mobilizacji mieszkańców Polski Wschodniej, gdzie ludzie nawet Niemca na oczy nie widzieli i myślą, że dalej chodzi w mundurze SS?

Ja tylko przypomnę! Dziś 6 województw to dawne tereny niemieckie:

1 #dolnyslask
2 #opolszczyzna
3 #zachodniopomorskie
4 #mazury
5 #lubuskie
6 #pomorze

Kurła kilka milionów Polaków mieszka w poniemieckich domach i mieszkaniach, od najmniejszych wsi, po miasta wojewódzkie jak #wroclaw #gdansk #opole #zielonagora #szczecin #olsztyn, ludzie od 75 lat oglądają na codzień niemiecką architekturę, chodzą po niemieckim bruku, jak na złośc jeżdżą niemieckimi autami a do domu kupują niemiecki sprzęt AGD, ludzie mają kontakt z Niemcami w normalnym życiu, są sąsiadami Niemców, pracują z Niemcami, ale my, będąc od 17 lat w UE, mamy według jakichś pisowskich dzaidersów czuć do tego narodu wieczną nienawiść i strach… To są katolickie wartości?

Może ja czegoś nie rozumiem, ale wytłumaczcie mi to, gdzie jest ten grunt na ten pisowski polityczny bełkot?

(°°

#niemcy
Pobierz J.....s - Jak ja już jestem zmęczony tym jałowym PiSowskim szukaniem wrogów, wyciągan...
źródło: comment_1638466243v5gyfs9OMb8Pgan54T8C87.jpg
  • 9
@Jud-Suss: ba, nawet w ostatnich latach zauważa się tendencję dbania o to niemieckie dziedzictwo i chęć kontynuowania przerwanych tradycji. Serio nie wiem kogo oni straszą. Pół lubuskiego pracuje w reichu, podobnie w opolskim.
@Jud-Suss: Bo tak jest. Polska wschodnia mentalnie jest ruska i antyzachodnia. Tam Niemcy są od zawsze wrogiem, gdyż nigdy historycznie nie mieli z nimi do czynienia poza wojnami. I można to nawet zrozumieć, ale obecnie to jest absurdalne.
@Jud-Suss żeby dodać pikanterii pikanterii, dodam od siebie, że stolica Podlasia posiada zabytki o niemieckim rodowodzie i żyje tu trochę potomków niemieckich osadników XD
@Jud-Suss: A ja myślę, że ta retoryka trafia do części osób tak 60+ i dużo starszych. Bo to są ludzie, których rodzice, bliscy jeszcze żyli w czasie II wojny światowej więc jako dzieci nasłuchali się o tych złych Niemcach.

Nie mówiąc już o biedniejszej części społeczeństwa, które dużo stracił na odejściu od PRLu i żyje sentymentem, że kiedyś to Polska była wielka, mieliśmy wielkie fabryki ale przyszedł zachód, rozkradł wszystko, pozamykał