Wpis z mikrobloga

@anoysath: Pomysł na pierwszy rzut oka nie jest głupi, żeby zamiast płotu/siatki dać drzewa. Tylko takie tuje oprócz kosztu zakupu i posadzenia wymagają też potem pielęgnacji, a mam wrażenie że tego świadoma już nie jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Xune: ograniczenia w grodzeniu nie są głupie. A - ogrodzenia niszczą połączenia w mieście (generalnie, może akurat nie w przypadku konketnie tego bloku) degenerując tkankę B - ogrodzenie nie zmniejsza liczby przestępców, zmniejsza za to poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedla zamkniętego i okolic.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuljak: Są głupie, w porównaniu do ogrodzonego terenu jest większy syf, co zwiększa koszta utrzymania porządku i zmniejsza bezpieczeństwo, np. zostawienie niezapietego roweru na kilka minut. Gruby włam do mieszkania w nocy - jasne, temu tak łatwo nie zapobiegniesz.

Jeśli miasto dany teren sprzedało to już kwestia właściciela czy sobie tam ogrodzi, czy nie. Jeśli miasto chce zostawić na danym terenie przejście to powinno go nie sprzedawać i ew. zrobić
  • Odpowiedz
@anoysath: Pomysł na pierwszy rzut oka nie jest głupi, żeby zamiast płotu/siatki dać drzewa. Tylko takie tuje oprócz kosztu zakupu i posadzenia wymagają też potem pielęgnacji, a mam wrażenie że tego świadoma już nie jest.


@gimemoa: przecież i tak mają trawnik, to muszą mieć kogoś do dbania o niego
  • Odpowiedz
@Lucider5: To prawda. Ale co innego przelecieć kosiarką po trawie i podlać, a co innego musieć jeszcze przystrzygać sporo takich drzewek. Do tego dochodzi dodatkowy sprzęt, dodatkowe paliwo do niego, jeszcze dobrze jakby osoba od trawnika potrafiła coś takiego zrobić dobrze, bo inaczej trzeba będzie do tego wynajmować osobną firmę co równałoby się pewnie lekkim zwiększeniem kosztów dla mieszkańców. Nie wspominając, że ci na pierwszych piętrach mogliby mieć zastrzeżenia, że
  • Odpowiedz
Tuje xd chyba cmentarz tam bedzie? Masakra, w dodatku mlodzi ludzie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) w sumie to jeszcze jest opcja fosy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz