Wpis z mikrobloga

@FacetTwojejMamy: Część miśki, mój poleasingowy Fujitsu lifebook s936 wyzionął ducha po niespodziewanych 9miesiacach. I stoję teraz przed zakupem komputera, szukam lapka którego będę mógł zabrać na uczelnię i pisać pracę siedząc sobie z #!$%@? nogami przed telewizorem. Ogarnąłem sobie stacjonarke, ale szczerze ciężko mi się przyzwyczaić do stałego miejsca pracy plus zabieranie go na uczelnię odpada. Sądziłem że uda mi się go wyrwać na BlackFriday, CyberMonday. Niestety Acer Swift 3 (i5-11gen, 512, 16) za 2899 przeszedł mi koło nosa. Dorwałem za to inne modele, ale czuję że to delikatnie mówiąc przekroczenie mojego budżetu który ustaliłem na 3000zł(Stać mnie na droższy, ale szczerze nie czuje żeby był mi potrzebny).

-MacBook M1, 8GB, 256GB Cena:3999

Może mylnie może nie, ale wychowywałem się w przekonaniu, że Apple to przerost formy nad treścią. Może starzy poprostu w ten sposób chcieli ograniczyć wydatki.
Ciężko powiedzieć( ͡° ͜ʖ ͡°) Widziałem i czytałem benchmarki porównujące wydajność m1 > i7 11gen. Mimo wszystko odstrasza mnie to ograniczenie możliwość administratorskich. I przenoszenie się na nowy system, korzystam przez całe swoje życie na Win/ Ubuntu. Reszta urządzeń Android bo z iOS miałem zawsze problem przez moje paralityczne ręce(ip7, X). No I z jednej strony kusi Designem który uważam za topowy, ale #!$%@? 4000zł XD i dodatkowy pieniądz na przejściówki to dodatkowe XD (tak wiem, że większość producentów ogranicza złącza na rzecz miniaturyzacji. Wciąż się wącham, chociaż chyba sobie odpowiedziałem. Next

-Lenovo Yoga 7 slim 14 (I7,16,512) 3999zł

Matryca średnia, ale mówię wezmę do koszyka bo zaraz nie będzie. No i tak jakoś się znalazł w finalnym zamówieniu. Przekonała mnie i7, chociaż mocniejszy procesor to większe zużycie i mniejszy czas na baterii. No, ale mówię będzie konkurencja dla MacBooka.

-Asus VivoBook 14(i5-11gen,16GB, 512) 3099zł
Tylko ma czerwony kolorek, szczerze to dla mnie najmniejszy problem, boję się jednak o jakoś wykonania. Trzy sto to już budżet przekroczony. Negatywne opinie na temat karty sieciowej która ma problemy z wifi. I inne takie takie. A i matryca podobno średnia na jeża. 250nitow. Nie widziałem niestety i niestety nie dotykałem. Dotykałem wersji 15 cali.

-Asus VivoBook 14(i5-11gen, 16GB, 960GB) 3299zł
To samo co wyżej tylko drożej bo ma większy dysk. I czarny kolor.

Jak widzicie wszystkie komputerki przekraczają budżet, szukam czegoś co mi podziała dłuższą chwilę ile? Nie wiem? Mam nadzieję, że jak najdłużej. Co robię i do czego używam komputerka. No więc tak, w gierki nie gram więc o karcie nie myślę(dodatkowe kilogramy). Najwięcej czasu spędzam na internecie szukając pięknych prac naukowych które pasują mi do mojej. Koduje. Używam Office, czasami AutoCad-a. oglądam filmy kładąc się spać. Unity i Blender. Mam w planach obrabiać na nim wideo.

Coś czego nie może zabraknąć:
-Dluga Praca na baterii
-Podswietalana klawiatura
-Mobilnosc (celuje w 14 cali)

Kochani pomóżcie bo już nie mogę. Szukam tego kompa od niecałego miesiąca. No wiem, że okres przedświąteczny nie sprzyja obniżką cen. Niestety nie prosiłem się o taki przebieg spraw z moim starym misiem. Uwielbiałem go, zwłaszcza że przeniosłem się na niego z i5-2gen na i5-7gen...przeskok był kolosalny. Prawdopodobnie uszkodzeniu ulegla płyta główna, bo początkowo przestał grać głośnik a później cóż całość. Dlaczego go nie odnawiam? Bo dałem za niego 800zl, ma już zmęczona (plamki co prawda pojedyncze, ale są widoczne przy dużym kontraście ekranu). No i już jestem zmęczony kupowaniem używanego sprzętu który niestety po dodatkowym użytkowaniu pokazuje defekty.
Plis pomóżcie.
Edit: dodaje drugi raz z racji braku odzewu.
#komputery #laptopy #wykop #mikrokoksy
  • 6