Wpis z mikrobloga

Mirki, instalował ktoś ostatnio Dockera na Red Hat 8 / Centos 8? Jubel jak #!$%@?. Podmienili domyślnie Dockera na Podmana a ty się człowieku pierd*l teraz z zależnościami.
Robię instrukcję wg Docker Docks - repo dedykowane dla RHEL krzyczy "Errors during downloading metadata for repository 'docker-ce-stable'".
Podmieniłem zatem w systemie repo dedykowane dla RHEL na repo dedykowane dla Centos, zgodnie z poradą znalezioną w Googlu, to krzyczy mi teraz że containerd.io ma konflikt z runc.
#linux #sysadmin #devops #devopsiarz #it #informatyka #software #docker
  • 5
@octogen: been there, done that, co do RHELa i tego repo, trafiłem na to jak pisałem sobie rolę do ansibla, syf straszny, ale ostatecznie udało się dockera zainstalować ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Z tego co widzę po wspomnianej roli, to zarówno podmana i runc wywalam przed instalacją a przy instalowaniu wrzucam docker-ce, docker-ce-cli i containerd.io.
Miesiąc temu tyle wystarczało ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Podmienili domyślnie Dockera na Podmana a ty się człowieku pierd*l teraz z zależnościami.


@octogen: @Shumitu: w rh domyślnie był docker wersja enterprise. Btw podman jest recommendowany przez redhata to ze robisz nie tak jak on chce to juz twoja sprawa ale zeby nie było płaczu. Wszystkie materiały redhata są na podmanie nie dockerze to tez powinno wam dac do myslenia