Wpis z mikrobloga

Wczoraj nad niektórymi regionami Turcji przeszły gwałtowne wichury. Władze donoszą o kilku ofiarach śmiertelnych.

Wichura dotknęła przede wszystkim zachodnie i północne regiony kraju. Ruch w Stambule na kilka godzin został sparaliżowany. Według oficjalnych doniesień, wiatr zerwał ponad 30 dachów w mieście, powalił prawie 200 drzew i uszkodził ponad 50 znaków i sygnalizatorów drogowych. Wstrzymano też ruch promów w cieśninie Bosfor.

Ponadto przynajmniej sześć samolotów pasażerskich które miały w tym czasie lądować w Stambule zostało skierowanych do innych miast.

W samym Stambule zginęły cztery osoby. Wśród ofiar jest jeden obywatel innego państwa.

Wichury dotknęły też inne części kraju. W prowincji Zonguldak na północy Turcji zginął pracownik budowy, kiedy wiatr przewrócił wprost na niego fragment ściany.

Poważne zniszczenia zanotowano też m.in. w Izmirze.

Źródło 1, źródło 2

---

Regularnie zbieram i przekazuję wiadomości z krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji. Jeśli interesuje Cię tag #orientalista, zapraszam również na Facebooka oraz Hive.

#orientalista #turcja #wypadek #katastrofa #wichura #klimat #pogoda #deszcz #wiadomosci
  • 3
@kontonr77: Coś w tym jest. Pamiętam moje pierwsze odczucie, kiedy po raz pierwszy wjechałem do Turcji drogą lądową i byłem gdziekolwiek indziej poza Stambułem. Przejechałem mały las na granicy z Bułgarią, wjechałem w "otwarty" teren, i pierwsza myśl - cholera, czemu tu tak ciągle wieje? :D