Wpis z mikrobloga

Pamiętajmy: taka garstka ludzi wystarcza, żeby najodważniejszy rząd świata popuścił w spodnie ze strachu, sięgnął po najpodlejsze metody, włącznie z zastraszaniem lekarzy, wysyłaniem dzieci na śmierć i wyłączeniem mediów.
Wszystkich sprawdza się w momencie próby. Oceńcie sami, jak tę próbę przeszedł PiS.

Nie jestem w stanie nadal tak po ludzku przepracować faktu, że upierająca się mną rządzić i reprezentować władza z powodu takiej garstki osób, nieporównywalnie malutkiej przy tym, co było w 2015 czy nadal trwa w Grecji itd., grupki, którą można było spokojnie ogarnąć: przyjąć, a potem zweryfikować, kto jest uchodźcą, a kto migrantem, stoczyła się błyskawicznie - ze strachu i cynizmu - do roli monstrum wyganiającego dzieci na mróz, wprowadzającego zakaz dla dziennikarzy - a nigdzie nie miałem problemu z wjazdem jako dziennikarz, i to w czasach konfliktów - od Donbasu, Kosowa, Abchazji, granicy Osetii, granic poszczególnych krajów na szlaku kryzysu bałkańskiego 2015.
I że dała się podpuścić #!$%@?ńskiemu dyktatorowi tak, że napompowała jego żałosny cios prawie do zagrożenia wojną nuklearną, choć uniknęły tego trzymilionowa Litwa i jeszcze mniejsza Łotwa. A przy okazji strzeliła taką propagandową ofensywę antydyplomatyczną, że Zachód musiał się dogadać z Łukaszenką ponad głowami gówniarzy i dać mu kilka mln euro w łapę, żeby się odpieprzył.
Ziemowit Szczerek, Facebook

#bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #bialorus #polityka
przeciwko78 - Pamiętajmy: taka garstka ludzi wystarcza, żeby najodważniejszy rząd świ...

źródło: comment_16382180974JGBTKNSrihdhfZBaTLvuh.jpg

Pobierz
  • 38
@przeciwko78: nic nie poradzisz, ludzie związani z tą partią są po prostu głupi, można szukać różnych wytłumaczeń ale w końcu człowiekowi kończą się pomysły i chyba trzeba zaakceptować ten najprostszy
@przeciwko78:
Pamiętajmy: taka garstka ludzi wystarcza, żeby wszelkie liberalne media przestały raportować o łamaniu praw człowieka, rozpieprzaniu sądownictwa, najwyższej inflacji w UE, pandemii, paszportach covid, niewyszczepionych ludziach i sięgnęli po najpodlejsze metody włącznie z porównywaniem działań służb pańśtwowych do Nazistów.
Wszystko sprawdza się w momencie próby. Ocencie sami jak tę próbę przeszły "wolne media" i #neuropa i cała reszta "liberałów".

Nie jestem w stanie nadal tak po ludzku przepracować faktu, że
@przeciwko78: oho, na chwilę ucichło i łby podnosicie:
- wzrost nielegalnej imigracja rozpoczął się na długo przed słynną grupką z kotami i sięgał już wtedy tysiące osób (wyraźny wzrost to był lipiec/sierpień).
-ludzie doskonale wiedzieli i wiedzą, że jadą nielegalnie przekraczać zieloną granicę za tysiące dolarów - jest masa grup po arabsku na FB i telegramie. Zaparz herbatę usiądź i poczytaj, do października to sobie robili z nas regularnie jaja,
I
@przeciwko78: nie sprowadzaj tego do absurdu. Jakie było inne rozwiązanie?
Przyjmujesz uchodźców, tracisz czas na ustalenie ich tożsamości, cały czas dochodzą kolejni. Płacimy na tłumaczy, prawników i trzymamy ich w zamkniętych ośrodkach takich jak ten zdemolowany w Lubuskim. Potem dochodzi kwestia readmisji. Umowa o readmisji nielegalnych imigrantów jednostronnie latem wypowiedziała nam Białoruś. Irak sporej części tych ludzi nie chce a pewnie wśród nich znajdzie się grupa, na którą czeka tam odroczona
@gupio: Skory wystarczyły dwa telefony cioci Merkel i wujka Macrona, to rozwiązanie chyba było oczywiste? Wystarczyło nie prowadzić #!$%@? polityki zagranicznej przez ponad 5 lat i nie robić ze sprawy na granicy całej tej szopki (imigrantów oczywiście nie wpuszczać, żebyś mnie źle nie zrozumiał). To było coś w czym PiS dał kompletnie ciała i teraz Mati odwala tour po Europie, żeby nie było, że Polska taka osamotniona xD
@Anthermil: zobaczymy na wiosnę bo próby forsowania granicy mniejszymi grupami zdarzają się codziennie.

O tym, że pis ma upośledzoną politykę nie musisz mi mówić. Kuriozum jest uznawanie Ciechanowskiej za liderkę Białorusi i rozmawianie z nią... w Warszawie o rozwiązaniu problemu xddd Kompletne odklejenie.

Ale by być sprawiedliwym gdyby Mati w podobnym formacie jak Merkel zadzwonił do "Pana" Łukaszenki mając atuty w postaci dość skutecznej obrony granicy jęk o byciu przez pis
Pamiętajmy: taka garstka ludzi wystarcza, żeby najodważniejszy rząd świata popuścił w spodnie ze strachu


@przeciwko78: Nie stwierdziłem, żeby rząd popuszczał w spodnie. Ani przed migrantami, ani przed Łukaszenką, ani przed biadoleniem lewackiej swołoczy.

grupki, którą można było spokojnie ogarnąć: przyjąć, a potem zweryfikować, kto jest uchodźcą, a kto migrantem


@przeciwko78: A po co przyjmować i ogarniać, skoro ja całkiem za darmo i na poczekaniu to załatwię: żaden z nich nie
@xniorvox: skąd bierzesz taką definicję uchodźcy?
Szczerek sporo podróżuje i widział niejedno, także nie strasz go że źli ludzie obiją mu gębę.
A skuteczniejsza jest polityka Merkel niż Morawieckiego.
@przeciwko78: Chyba sobie kpisz. Przecież to polityka Merkel doprowadziła do kryzysu w 2015, gdy Niemcy zaprosili "wszystkich chętnych" wbrew woli i bez konsultacji z partnerami z UE, a potem musiały pod naciskiem międzynarodowym oraz własnych obywateli się z tego wycofywać. To przez próby Merkel i Tuska, żeby przekupić Erdogana w Turcji, oraz olbrzymie łapówki które zapłaciła mu Unia, Łukaszenka w ogóle wpadł na pomysł ataku hybrydowego. No, ale Polska to nie
@xniorvox: Kłamstwo powtarzane od 2015r. nie stanie się prawdą. Między obiecaniem pomocy a zaproszeniem wszystkich chętnych jest spora różnica. A Łukaszenka dostał marne grosze.
Pytałem skąd się wzięła twoja definicja uchodźcy, a nie co "każdy widzi".
Kilkutysięczna grupa osób to dla Polski był bój ostatni, trzy czwarte wotu przeziębione XD
@przeciwko78 ojoj biedny uchodźcy, przyjąć wszystkich, później się ich zweryfikuje XD. Primo, dlaczego Polska miałaby ponosić koszty za zapewnienie bezpieczeństwa, schronienia, posiłków oraz kontrole tych ludzi w zamkniętych ośrodkach dla migrantów, jeśli nie ponosi winy za sprowadzenie tych ludzi do europy. Niech zrobi to baćka. Zdajesz sobie sprawę, że ci ludzie szczają na Polskę, bo ich kierunkiem są Niemcy, które też ich nie chcą. To nie są małe pieniądze by utrzymać taki