Wpis z mikrobloga

#!$%@? !!!!!!!!!!! #!$%@? !!!!! Co tam się dzieje !!!!!
Mam dysk Toshiby Canvio Basics 2 TB i kopiowanie 11 GB idzie z prędkością 2-8 MB/s! W połowie kopiowania w ogóle się wywalił, prędkość spadła do 0 i przestał kopiować. Spodziewałem się, że SMR będzie wolny, ale nie że aż tak!
dd kopiuje pierwsze 500 MB, a potem się blokuje i w iotop widzę transfery rzędu 1,5-2 MB/s.
W środku siedzi Toshiba MQ04AB i ma przylutowany bezpośrednio port micro-USB.

Są jeszcze jakieś dyski zewnętrzne 2,5" bez tego gówna? Takie 1-2 TB?
A no i ktoś jeszcze spotkał się z takim zachowaniem?
#dyski #hdd #informatyka #elektronika #technologia #linux
  • 24
masz miliard malych plikow ktore bardzo zwalniaja kopiowanie


@Megawonsz_dziewienc: Mam ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jak skompresuje wszystko do jednego zipa to jest zawrotne 16 MB/s, a i tak mniej więcej w połowie transfer staje i słychać tylko jak mieli głowicą. XD
@paczelok: Pierwsza rzecz jaką sprawdziłem - 4 różne, w tym zwykły USB 2.0 - to samo.
@mrKoval: Windows, Linux, 2 komputery, to samo. Tego to już będę chciał na zwrot pieniędzy, ale jaki teraz kupić, żeby nie wpakować się znowu w to gówno?
@paczelok: Różne porty, różne komputery... Zachowanie zawsze jest takie: jak zapisuje strumieniem ciągłym dd zera to pierwsze 400 MB - 1 GB idzie 50 MB/s (czyli ok), potem zmniejsza się do ~15 MB/s, aż w końcu zacina się, mieli mieli, znowu puszcza, mieli mieli, i puszcza.