Wpis z mikrobloga

Panowie specjaliści.
Pytanie mam odnośnie układania paneli winylowych na tzw kilk. Chcę w całym mieszkaniu ułożyć panele bez łączeń w progach. Problem w tym że z której strony bym nie zaczął, to i tak dojdę do momentu gdzie w kolejnym pomieszczeniu będę musiał układać panele i wpinać się jak by od dołu do reszty już ułożonych. Nie wiem czy do końca rozumiecie o co mi chodzi ale może zdjęcie trochę rozjaśni zamysł. Nr 1 to początkowy kierunek układania i zapinanie ich standardowo "od góry" i jak wyjdziemy w korytarzu to by przejść do nr 2 trzeba je wpinać "od dołu" pod panel.
Jest to wykonalne? Ktoś ma na to jakiś patent by nie powyłamywać zamków?
#remont #remontujzwykopem #wykonczenia #mieszkanie
Pobierz arbuz77 - Panowie specjaliści. 
Pytanie mam odnośnie układania paneli winylowych na ...
źródło: comment_1638116037YtXmLEyeB3BX35iSOsVxMb.jpg
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Singularity00: to tylko przykład a nawet układając odwrotnie to i tak podobna sytuacja, że z panelami trzeba będzie się cofać, wyjdzie w tym mniejszym pokoju koło salonu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Singularity00: zaczynając w salonie, układając do góry to mijając próg drzwi od małego pokoju trzeba się z panelami "cofać" w stronę okna. Tego właśnie nie wiem jak to do końca ugryźć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Singularity00: zwróć uwagę jak są zrobione zamki. Tu akurat deska ale w panelach zasada jest ta sama. Normalnie tak jak na zdjęciu zapinasz je "od góry" i momencie przejścia do innego pomieszczenia zmienia się kierunek ich układania i trzeba się wpinać "od dołu" pod panel. Czyli patrząc na zdjęcie, to co facet trzyma w łapie leży na ziemi a ja się wpinam w ten panel tym co na zdjęciu jest już
Pobierz arbuz77 - @Singularity00: zwróć uwagę jak są zrobione zamki. Tu akurat deska ale w pa...
źródło: comment_1638167249STlNopJtM8XoQTWEpkXTUs.jpg
@arbuz77: no właśnie kierunek ma zostać ten sam, po prostu układasz aż skończysz. Jeśli masz obawy to możesz zacząć układanie od pokoju w prawym rogu dolnym i wtedy masz ceny czas mocowania po lewej stronie ale nie jest to konieczne raczej bo pamietam jak u mnie kładli to zaczęli od salonu prawy róg a potem konsekwentnie szli w dół i w lewo i w prawo.

Jedyny warunek to układanie w tym
@Amadeszueusz: na klej nie chcę. Przy późniejszej wymianie bez kleju będzie mniej pierdzielenia.

@Singularity00: Ok. Może kolejne zdjęcie wyjaśni o co mi chodzi. Startuje w prawym dolnym rogu i jadę sobie tak jak wskazuje pomarańczowa strzałka nr1. Wychodzę w korytarzu i problem jest w miejscach zaznaczonych na niebiesko nr2, bo tam albo zmieniam kierunek układania i wpinam się "od dołu" pod panel albo właśnie nie wiem( ͡° ͜ʖ
Pobierz arbuz77 - @Amadeszueusz: na klej nie chcę. Przy późniejszej wymianie bez kleju będzie...
źródło: comment_1638191450L93JoeP5vmqrFEYma06cSA.jpg
@arbuz77: no tak rozumiem o co Ci chodzi tylko niewiem w czym problem bo fachowiec u mnie dokładnie w takiej sytuacji (zaczynał w rogu przy balkonie prawym) normalnie podłogę ułożył tak że się ciągnie płynnie do pokoju w rogu u mnie i dalej w całym mieszkaniu.

Spojrzę po południu i zrobię kilka fotek jak idą panele. Na ten moment mi się wydaje, że odcinał się gdzieś przy ściśnie bo kojarzę ze
Pobierz Singularity00 - @arbuz77: no tak rozumiem o co Ci chodzi tylko niewiem w czym problem...
źródło: comment_1638192690kifyCzqy24MaGBNN2D8RMw.jpg