Wpis z mikrobloga

To jest #!$%@? że wigilia jest normalnym dniem roboczym, tak samo jak sylwester...jakby ktoś chciał rodzinę odwiedzić która mieszka gdzieś dalej to nie odwiedzi bo praca a jak się chcę gdzieś pojechać na sylwestra to się nie pojedzie do praca i #!$%@? :/

To by były tylko dwa dni dodatkowego wolnego a dzięki nim wielu ludzi mogłoby spędzić te dwa dni z spokoju :/

#swieta #takaprawda #sylwester #wigilia #praca #zalesie
  • 18
jakby ktoś chciał rodzinę odwiedzić


@Lesrley:
Jak pisali przedmówcy, w większości przypadków (poza pracą zmianową) w wigilię są skrócone godziny do 13-14. Trasy ponad 5h po kraju to totalnie ekstremalne przypadki w stylu mieszkasz w Szczecinie a pochodzisz z Przemyśla, moim zdaniem spokojnie do zrobienia, żeby zajechać na kolację i dwa dni spędzić z rodzicami/dziadkami. A jak nie da rady inaczej to zawsze można wziąć urlop, jak szef menda to UŻeta.
@Lesrley:

Pracodawca może powołać się w powyższej sytuacji na art. 100 § 2 pkt 4 Kodeksu pracy w związku z dbałością o dobro zakładu i nie odmówić pracownikowi możliwości skorzystania z urlopu na żądanie. Jeśli jednak brak jest szczególnych przesłanek jak np. zagrożenie interesu firmy czy jej działalności, a pracownik w sposób zgodny z przepisami chce skorzystać z urlopu na żądanie, pracodawca nie może mu odmówić jego udzielenia.


Musiałbyś być chyba
@xTortox: W przyszłym roku, ogólnie #!$%@?łem się mega jak zobaczyłem grafik na grudzień i stąd ten wpis...cały grudzień roboczy, #!$%@? a nie święta z tego będą :/
@Lesrley: Świetnie Cię rozumiem - też pracuję w każde święta ¯\(ツ)_/¯ Tegoroczne akurat wypadają mi najlepiej jak tylko mogą (23/24 nocka, więc całą wigilię i pierwszy dzień mam wolny - do pracy idę dopiero 26.12), ale już nie jedna nocka wigilijna za mną w robocie ;) Smutno jak nigdy, wiadomo, ale ktoś musi ¯\(ツ)_/¯ Na dodatkowe dwa dni wolnego w roku ciężko sobie pozwolić (przecież każdy dzień wolny od