Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób z UK i tych którzy bywali w Birmingham. Wybieram sie jutro do muzeum Lapworth Museum of Geology znajduje się ono na terenie tamtejszego kampusu uniwersytetu. I nigdy nie byłem w tym mieście.

Mógłby ktoś polecić jakis konkretny parking w okolicy? Z tego co maja napisane na stronie jest darmowy na ich terenie ale z tego co ludzie piszą w internecie to miejsce znaleźć graniczy z cudem a tez chciałbym uniknąć błądzenia po okolicy.

I drugie pytanie, obiło mi sie o uszy że sa tam jakieś strefy ekologiczne za które trzeba płacić czy cos, samochód EURO 5 wiec już starszy w dodatku diesel. Będę jechał od strony Sheffield. Jak tam dojechać by nie wpakować sie na minę? Ewentualnie jak i gdzie zapłacić by obyło sie bez kar?

Mile widziane inne protipy co do tego miasta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #emigracja #birmingham #wielkabrytania #podrozujzwykopem #podroze #pytanie #muzeum
  • 4
  • Odpowiedz
Odp na oba pytania.
1. Parkuj tam gdzie masz polecone. Jak mówią że za free to będzie free. Te okolice to jeden z największych szpitali w tym kraju. O darmowy parking ciężko.
2. Strefa Clear Air zaznaczona. Również bardzo dobrze oznaczona znakami.
https://www.gov.uk/clean-air-zones
Sprawdź sobie swój samochód. Jak musisz płacić i wjedziesz w tą strefę to na prawdę jesteś pała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak masz czas pozwiedzać
bobiczek - Odp na oba pytania. 
1. Parkuj tam gdzie masz polecone. Jak mówią że za f...

źródło: comment_1637966223sLrnYquHxTYo1FhDkF48Cr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@fruity: Innym razem bo skamieliny bardziej mnie interesują a jadę do tego miasta w innej sprawie i tak przy okazji chciałem ale dzięki.

Ogólnie już wszystko ogarnięte, 8f za przejazd Air Clean Zone i niedaleko parking płatny piętrowy 4f za 3h wiec OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@bobiczek: Ja tylko na kilka godzin j/w. Można zapłacić później także spróbuje ominąć te strefę ale zobaczę jak nawigacja poprowadzi w godzinach szczytu bo teraz przez sam środek kieruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samochód Euro 5 według ich informacji, dokładnie diesel 3.0 z 2010 roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz