Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, zmieniając opony na zimowe wulkanizator znalazł wbitego gwoździa dość dużych rozmiarów i uznali, że nie ma sensu już łatać tej opony bo coś tam (dali jakiś sensowny argument) i żeby najlepiej kupić jedną pojedynczą oponę taką samą i będzie git malina.

Opona przejeździła 2 sezony letnie (2020 i 2021) i była ułożona na tyle (lewa oś).
Opona to Michelin Pilot Sport 4 245/40 R18 97 Y XL, ZR.

I moje pytanie brzmi, czy mogę po prostu sobie dokupić jedną oponę? Wulkanizator twierdzi, że to nie będzie problemu, że dobry bieżnik mają i tym bardziej, że to na tył. Mnie tam zawsze uczyli, że jak się wymienia oponę to całą oś...

#motoryzacja #opony #audi #bmw #wulkanista #wulkanizacja
  • 18
@SpalaczBenzyny: jutro zmierzę bieżnik i dam znać. Wydaje mi się że nie jest mocno zużyta, też mało jeżdże - poza tym sam wulkanizator tak polecał. Choć kusi mnie jeszcze żeby spróbować zawieść tą oponę do innego wulkanizatora zeby ocenił czy serio się nie da naprawić
@valencianista: no niestety przed wymianą opon komputer pokładowy już zasygnalizował, że utrata ciśnienia w jednej oponie i pewnie stąd rozwarstwienie - ale zobacze u innego co powie, bo kurdę szkoda teraz kupować dwie sztuki dodatkowe. mi nie szkoda 500 zł za komfort i spokój psychiczny, więc pewnie własnie na dwóch by się skończyło..