Wpis z mikrobloga

@sin89: a czemu vatu by tak nie obnizyl ogolnego wiem ze paliwo wplywa na wzorst cen w skepach - logistyka proste. zmniejesznie ogolnego vatu juz nie mowie o alko i papierosach, na zywnosc gl. produkty co kowalski kupuje nie obnizy bo sie budzet nie zepnie i tak #!$%@? coraz wiecej do dlugu publicznego a tam bede gadal
  • Odpowiedz
@sin89: ja bym zaryzykowal na tam: zywnosc obnizke podatku owszem zwiekszyla by sie konsumpcja albo by byla na takim samy poziomie co wczesniej ale tutaj nas logika popytu i sprzedazy mogla uratowac ja smiem twierdzic nawet ze przez wieksze zapotrzebowanie jeszcze bardziej bysmy odbili inflacje tylko ta zlotowka ...
  • Odpowiedz
@sin89: mam Stawki pośrednie są stosowane w odniesieniu do niektórych towarów i usług, dla których nie można stosować stawki obniżonej. Niemniej jednak w odniesieniu do tych towarów, do których kraje Unii Europejskiej stosowały obniżone stawki w dniu 1 stycznia 1991 r., państwa mogą w dalszym ciągu stosować te obniżone stawki, pod warunkiem że nie są one niższe niż 12%. zrodlo: https://www.infor.pl/prawo/pomoc-prawna/wskazniki/2735550,Stawki-podatku-VAT-w-Unii-Europejskiej.html
  • Odpowiedz