Wpis z mikrobloga

@kopawdupeswiniom: dlaczego? Jeśli podam o argument, ze zdecydowałam się na dziecko zeby dopełnić i ukoronować miłość pomiędzy mną a moim mężem, mamy dziecko bo się kochamy, to uslysze tekst o chemii mózgu, złudzeniach, bezsensie. Moja wartość zostanie przez antynataliste całkowicie odrzucona i zanegowana, więc z czym nietrafilam, hmm?
@kopawdupeswiniom: napisze ze zdecydowałam się na dziecko, bo chce nadać ciągłość odwiecznemu i nieustannemu kręgowi zycia i smierci, co jest zgodne z moimi przekonaniami o porządku swiata, to wyleci jakiś prześmiewczy tekst o religiach, bezcelowości etc. W ten sposób można wszystko podważyć i wyśmiać, najprostsza sprawa.
@kopawdupeswiniom: i znów. To ty temu nadajesz negatywna wartość. Masz do tego prawo, co nie znaczy że swoje spojrzenie na świat możesz narzucać innym, bo ono nie jest w zaden sposób dla nich obiektywne. Dotyczy tylko ciebie.

Mnie cykl zycia i smierci zachwyca, to jest dla mnie fenomen - wiecznie obracające się koło.
@ciemnienie

Mnie cykl zycia i smierci zachwyca, to jest dla mnie fenomen - wiecznie obracające się koło.


Nawet jeśli Ciebie zachwyca (nie wie jak można zachwycać się gnijącym mięsem posiadając zrozumie natury rzeczy), to nie znaczy, ze wolno Ci było bezkarnie ryzykować tworzeniem nowej istoty, która zachwycać się tym wcale nie musi, co więcej sama może doświadczyć czegoś znacznie odbiegającego od zachwytu.

ono nie jest w zaden sposób dla nich obiektywne.


Nadal
@kopawdupeswiniom:

wolno Ci było bezkarnie ryzykować tworzeniem nowej istoty,

I tu jest to sedno które mnie wyjątkowo w antynatalizmie irytuje (oprócz prostackiego hejtu na dzieci i rodziców). Za kogo ty się uważasz, ze chciałbyś mnie karać? Na jakiej podstawie, bo twoja opinia o swiecie i sensie zycia, to zdecydowanie za mało. Uzurpujesz sobie stanowisko jakiegoś arbitra.
@kopawdupeswiniom
@ciemnienie

to nie znaczy, ze wolno Ci było bezkarnie ryzykować tworzeniem nowej istoty


Owszem, wolno. Ma do tego prawo, taka jest natura. To że dziecko może być nieszczęśliwe nie czyni decyzji o jego podjęciu niemoralną. To jest największe kłamstwo antynatalistów: dziecko może być nieszczęśliwe -> niemoralnym jest jego poczęcie. Słuszne decyzje mają czasami złe skutki.
Natura też umożliwia np. mordowanie innych ludzi. Nie możesz zatem mieć nic przeciwko niemu. Takie jest "prawo natury" przecież.


@HAL__9000: Chyba coś Ci się pomieszało bo jest wręcz przeciwnie. Zwierzęta z tego samego gatunku walczą pomiędzy sobą ale mają wbudowany hamulec żeby nie zabić przedstawiciela tego samego gatunku. No i w ogólności ludzie nie czują wewnętrznej potrzeby aby kogokolwiek zabić także wywód ogólnie z dupy.
Chyba coś Ci się pomieszało bo jest wręcz przeciwnie. Zwierzęta z tego samego gatunku walczą pomiędzy sobą ale mają wbudowany hamulec żeby nie zabić przedstawiciela tego samego gatunku. No i w ogólności ludzie nie czują wewnętrznej potrzeby aby kogokolwiek zabić także wywód ogólnie z dupy.


@garrincha94: Tak, szczególnie wilki, lwy, lemury i szympansy. I jeszcze słodziutkie surykatki, których aż 20% ginie w skutek zagryzienia przez gatunkowych kumpli.

Postnatalna aborcja (oczywiście w
Pobierz enslavedeagle - > Chyba coś Ci się pomieszało bo jest wręcz przeciwnie. Zwierzęta z t...
źródło: comment_1637921116q4xL9CqSEOWkOfx16kOEQu.jpg
Jeżeli już wykorzystujesz dane to w ponad połowie gatunków takie zachowania w ogóle nie występują.

It [lethal violancve] exists in almost 40 percent of the 1,024 mammal species that the team surveyed, and varies from group to group.


A tam gdzie występowały to wliczone były różne przyczyny, m.in. dzieciobójstwo gdzie ja pisałem o walkach dorosłych osobników.

Richard Wrangham from Harvard University has similar concerns about the mammalian data, noting that Gómez have
@HAL__9000: Tak. Nikt nie powiedział, że natura jest dobra i sprawiedliwa. Ale trzeba szanować jej werdykty i wyroki, w pełni jej ulegać jak również się jej poddawać.
@HAL__9000: Trzeba w ogóle ją szanować, respekt(ować) samą naturę. Żyć z nią w zgodzie, harmonii. Doskonale wiedzą, praktykują to na uniesieniach transcendentnych na przykład mnisi buddyjscy (tybetańscy), którzy potrafią osiągać ZEN bez ayahulaski. Naprawdę nie jest to kwestia psychiki i mózgu. Tylko Bytów Nadprzyrodzonych. Mówiłem Ci już, że nawet geniusz Nikola Tesla wierzył w Boga, zjawiska paranormalne, duchy i życie po życiu. Oraz Edison także. Albert Einstein raz zapytany dziennikarzy: ,,Jak