Wpis z mikrobloga

O matkobosko, ło panie, o #!$%@?, oborze... 31 lat nosiłem okulary, wreszcie odważyłem się na soczewki, Jakie to dziwne uczucie, wszystko wygląda inaczej, nic nie paruje, ciuchy się nie zahaczają. Lampy wyglądają jak lampy, nie jak gwiazdki, wszystko jest ostre i piękne. Strasznie mi brak bryli i ciągle macam się po ryju xD.

#soczewkikontaktowe #optyk #okulista #soczewki
  • 13
@nerkanarowerze tylko dbaj o higienie, codziennie do płynu i nie przeciągaj ponad termin. Może zostawienie nie skończy się tak fatalnie jak napisał przedmówca, ale będziesz czuł że zapomniałeś i trzeba zdjąć. Ja już 8 lat noszę i nie wyobrażam sobie powrotu, aczkolwiek bywają dni, rzadko bo rzadko, że wieczorem daje odpocząć oczom w okularach.
@Plp_: Wydaje mi się, że dużo nowych soczewek można nosić w trybie dzień-noc bez zdejmowania, więc nie powinno być tak źle. Np. dwutygodniowe acuvue oasys można podobno nosić przez 6 dni w trybie dzień-noc.
@normanos:Hej! Minus 5,5 D ;) Zostało mi 15 sztuk jedniodniowych i biorę miesięczne. Jest doskonale, zakładam bez lusterka. Żadnych podrażnień, nic nie czuć na oku, po 5 godzinach noszenia wpuszczam krople z kwasem hialuronowym i 16 godzin spokojnie dają radę.
Jest świetnie, zupełnie inny komfort życia i można wreszcie okulary przeciwsłoneczne nosić.
Soczewki CooperVision, jakby coś. Pozdrawiam!
@normanos: Eee, też się bałem. Jak się przełamie strach przed dotknięciem gałki ocznej to zakładanie trwa kilka sekund :). Leć na badanie i bierz soczewki, baaardzo polecam. Inne życie, szczególnie zimą! ()