Wpis z mikrobloga

Mirki, mirabelki
Czego nie zrobiliście w mieszkaniu w bloku a teraz po X czasie mieszkania żałujecie albo czegoś Wam brakuje?
Jestem na początkowym etapie wykańczania i tak się zastanawiam nad różnymi ciekawymi rozwiązaniami.
Mam na myśli takie tematy jak np. USB w gniazdku(wcześniej nie wpadłbym na taki pomyśł a przecież to genialna sprawa, nie pieprzenie się z wtyczką, wiadomo w kilku gniazdkach, przy biurku, sofie czy w kuchni).
W druga stronę w zasadzie też - czego nie robić?
Licze na Wasze odpowiedzi.
#nieruchomosci #mieszkanie #wykonczenia #architektura #architekturawnetrz
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@rasjanek20: USB w gniazdkach to tylko z pozoru dobra rzecz - brak zabezpieczeń oraz komunikacji z urządzeniem (niska moc ładowania).

Z rzeczy, które polecam ogarnąć to sieć Ethernet z rozplanowanymi miejscami na AP/telewizor/dekoder/konsole (np. wtyczka przy suficie jeżeli interesuje Ciebie rozwiązanie z niewielkim punktem w stylu Ubiquiti). Oczywiście w standardzie przyszłościowo czyli najlepiej 10Gb
po X czasie mieszkania żałujecie

Mam na myśli takie tematy jak np. USB w gniazdku


@rasjanek20: #!$%@?ąc od wymienionych już wad rozwiązania to wymiana gniazdka to 3 minuty ze śrubokrętem, czego tu żałować? Jak żałujesz to zamawiasz za kilka dych na Allegro i jutro robisz, najwyżej za rok uznasz za bezużyteczne. Żałować możesz za to braku wszelkich instalacji pod tynkiem/podłogą jak przewody klimy, rolety, przewody AV albo eth, brak gniazdek pod
@ZlyPanRoman: :) a ja wole mieć czym podładować uwalony na sofie niż latać przekładać kable i ładowarki i potem te kable przenoszone z miejsca na miejsce wytrzymują pół roku.
@ptasiek2: z zawodu pracuje w sieciach także infrastrukturę pod ap/nas sobię już zaplanowałem. Ciekawe co piszesz o braku zabezpieczeń, wgłębie się w temat, dzięki za wypowiedz!
@MarianKolasa: Zostanę z niskoprądowymi wtyczkami w ścianie? Nie, przecież mogę wymienić gniazdko, groszowe sprawy,
@rasjanek20
No nie wiem. Ja ładuję telefon przy łóżku raz dziennie i na cały dzień z zapasem starcza. Niczego nie muszę z kąta w kąt przenosić.
A i pół godziny bez telefonu wytrzymam jakbym musiał go naładować do pełna.
@dran2: dokładnie dran, racja! O klimie już pomyślałem i zamierzam zrobić odprowadzenie skroplin i gdzieś schować tak żeby nawet za 10 lat jak będę chciał klimę to nie kuć.
+ gniazdko pod sufitem jak najbardziej, przewiduję do ledów.
O projektorze nie pomyślałem bo będę miał TV ale będę ciągnął kable od audio do sufitu więc mogę poprowadzić od razu jakiś hdmi, chociaż jak będzie w peszli to zawsze można dołożyć ale
@rasjanek20: nawiązując już do elektryki, to przelicz sobie dobrze gniazdka w kuchni, żeby było na wszelkie planowane sprzęty jak czajnik, ekspres czy blender (jeśli planujesz) + kilka dodatkowych, a to na blender ręczny, mikser, itp. Do tego my wypuszczaliśmy przewody do szaf, żeby w środku mieć podświetlone. Możesz też pomyśleć o małym światełku na czujkę w komunikacji, czy w toalecie, żeby w nocy nie palić górnego światła, a jednak mieć poświatę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rasjanek20: co do kolejnych minusów gniazdek z wbudowaną ładowarka należy wymienić niska efektywność i zużycie mocy na standby. Nie ma to większego sensu, szczególnie że teraz zasilacze nie kosztują dużo.
@rasjanek20:
wymiana elektryki to mus
możesz sobie RJtki pociągnąć od razu w ścianach - USB olej
Sprawdź okna bo to że są wymienione nie znaczy że szczelne (mogą już mieć swoje lata), przemyśl dodanie mechanicznej wentylacji (wiem że to nieładnie i tak naprawdę nielegalnie ale jak będziesz fajki sąsiadów czuł w łazience to podziękujesz)
gniazdka elektryczne w rogu pokoju pod sufitem - znajomy ostatnio robił remont i ma kamerę na pokój
@rasjanek20: Niski brodzik zamiast odplywu liniowego i brodziku z plytek. Chyba ze masz dobrego fachowca, ktory zrobi to perfekt i masz pewnosc ze izolacja jest dobrze polozona. Wywalibym tez kabine typu walkin a dal zamykana. Moze fajnie wyglada, ale co z tego jesli trzeba sie mocno pilnowac zeby nie polac podlogi w strefie poza prysznicowej.
@rasjanek20: Inteligentne włączniki światła - tj. nie musisz od razu wszędzie montować, ale fajnie mieć taką możliwość, więc w puszcze musisz mieć zarówno przewód fazowy, jak i neutralny. A w Polsce budowlańcy nierzadko wyciągają tylko fazowy do puszki, a neutralny ciągną obok.

Żeby sobie włączniki powymieniać musiałem się trochę nakuć, ale warto było bo oświetleniem steruje głosowo, a jak wyjeżdżam to sobie harmonogram ustawiam, żeby się zapalało i gasiło, że niby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rasjanek20: klima, bidet, miejsce na szuszarke do ubrań, miejsce na x koszy na segregację odpadów, dobrze przemyślane oświetlenie w tym kinkiety, dużo gniazdek, przemyśleć miejsce gdzie będzie stał automatyczny odkurzacz żeby nie wadził.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@rasjanek20: ja tyle co wynajmowalem to mam kilka rzeczy ktore chciałbym miec:
1. Klima lub chociaz miejsce na nią
2. Lekko obnizony sufit jesli wysokie mieszkanie, w nim przewody wentylacyjne i kabelki. Tu dodatkowo pomyslalbym np nad gniazdkiem audio+lan z kompa do miejsca gdzie bys chcial wieże.
3. Elektryczna szafa rozdzielcza z miejscem na router, NAT, serwer, UPS i inne #!$%@?.
4. Przygotowanie pod smarthome - odcinanie elektroniczne gazu wody pradu(zostawiajac