Wpis z mikrobloga

@zordziu: Moja znajoma w 2015 roku wyleciała do Irlandii, zarobki w hotelu 1600 eur na rękę, wynajem i opłaty ponad 1000 eur. Teraz pewnie będzie trochę gorzej, ale jeżeli chcesz tylko pracować, jeść i spać to myślę, że dasz radę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bachus: no ja szukam nowego miejsca do życia i asymilacji, a nie intensywnego żarcie gruzu rok-trzy, żeby odłożyć na mieszkanie w PL.

Zależy mi na korzystnym stosunku pensja:koszty życia i w miarę liberalnym społeczeństwie.

Dlaczego wyjechałeś?
i w miarę liberalnym społeczeństwie.


@zordziu: wróciłem, bo pewnie wyjechałem "za stary" i całe życie jak w delegacji się czułem. Praca w IT, zarobki dobre, mieszkanie w dobrym miejscu, ale czas było podjąć decyzję, wolałem jednak PL.

" i w miarę liberalnym społeczeństwie." - no to bardzo zależy :-)

Jak wspomniano, jak nie masz fachu w rękach, nie pchaj się do dużego miasta, bo będzie Cię stać na wynajem pokoju (w
@Zordziu - bierz pod uwagę, że jak pisze Cyslav:
€1600 miesięcznie na rękę, to jest to €19200 rocznie na rękę (tygodniowo €370). Jak na Irlandię to dość normalna stawka - ale ogólnie to nie są kokosy, biorąc pod uwagę koszty życia i utrudnienia związane z życiem na wyspie. Znajomy pracuje od kilkunastu lat jako jedyna (!) osoba z wykształceniem zawodowym w swojej branży w pewnej firmie. Zarobki na poziomie €2200 Euro miesięcznie